Czego dowiesz się z artykułu
Zdrowe i piękne włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Problemy z ich wypadaniem, łysienie czy przetłuszczająca się skóra głowy potrafią być bardzo dokuczliwe. Trychologia to jedna ze specjalizacji z pogranicza nauk medycznych i estetycznych zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób włosów. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?
Szczypta historii
Trychologia jako gałąź medycyny zaczęła rozwijać się w Londynie już w XIX wieku. Pierwsze badania dotyczyły wypadania włosów i prób zapobiegania tym procesom. Na początku wieku XX powstało Kolegium Badań Chorób Włosów, które później zostało przekształcone w Instytut Trychologii. Otwarto też pierwszą klinikę, w której diagnozowano i leczono choroby włosów i skóry głowy. Dziś ta dziedzina medycyny ma się dobrze i ciągle się rozwija, odpowiadając na coraz to nowe wyzwania cywilizacji.
Trychologia Śląsk — czy warto umówić się na wizytę?
Trychologia łączy w sobie wiele dziedzin nauki. Diagnozowanie, leczenie, a także pielęgnacja włosów i skóry głowy wymaga wiedzy z zakresu dermatologii, kosmetologii, endokrynologii, dietetyki, patofizjologii, a nawet psychologii. Wynika to z faktu, że wiele różnych czynników — zewnętrznych i wewnętrznych — wpływa na kondycję naszych włosów. Chcąc poznać przyczyny problemów, warto wybrać się do trychologa, który zbada włosy oraz skórę głowy, zleci ewentualne dodatkowe badania, np. morfologię, i na tej podstawie postawi diagnozę oraz zaproponuje leczenie.
Popularne zabiegi trychologiczne
Dbałość o doskonałą kondycję włosów to coś więcej niż regularna pielęgnacja. Na ich zdrowie wpływa zarówno nasza dieta, styl życia, choroby przewlekłe i przebyte, jak i środowisko, w którym funkcjonujemy. Mając tego świadomość, warto zbadać, w jakiej formie są nasze włosy i zafundować im choćby kurację wzmacniającą. Trychologia Śląsk to jedno z wielu miejsc, z których usług warto skorzystać. Popularne zabiegi to m.in.:
– oczyszczanie,
– mezoterapia mikroigłowa skóry głowy — poprawiająca ukrwienie i zapobiegająca wypadaniu włosów,
– tlenoterapia — polecana pacjentom, zmagającym się m.in. z łupieżem.