Ból zęba – co robić?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Ból zęba to jedna z najbardziej dokuczliwych i silnych dolegliwości zdrowotnych. Często jego natężenie jest tak duże, że chory nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Co robić, gdy boli ząb?

Tabletka przeciwbólowa

Łagodny ból zęba często oznaczać może zwykły ubytek próchniczy. Zdarza się jednak, że dolegliwość z biegiem czas narasta, a jej poziom staje się nie do zniesienia. Oznaczać to może zapalenie miazgi zębowej. Przy lekkim natężeniu zwykle pomaga tabletka przeciwbólowa, którą nabyć można bez recepty w aptece, drogerii czy kiosku. W trudniejszych momentach środek tego typu zwykle okazuje się niewystarczający. Wówczas ukojenie może przynieść jedynie silniejszy lek, wydawany na receptę. Na pewno jednak tabletka jest jedynie doraźną metodą. Konieczna jest przede wszystkim jak najszybsza wizyta u specjalisty. Dentysta Łódź przyjmuje pacjentów z najtrudniejszymi problemami. Nie warto więc zwlekać z pójściem do gabinetu.

Okłady

Jeśli poza bólem występuje również obrzęk, oznaczać to może m.in. problemy z ósemkami lub martwym zębem i wytworzenie się ropnia. Każda z tych przyczyn może zostać wyeliminowana jest przez specjalistów, których zatrudnia Centrum Stomatologiczne Łódź. Poszczególne zabiegi wykonywane są możliwie najszybciej, by zminimalizować cierpienie i dyskomfort pacjenta. Zanim jednak ten trafi do gabinetu, powinien – poza środkiem przeciwbólowym – zastosować również zimne okłady. Dzięki temu opuchlizna i obrzęk mogą ustąpić, a dolegliwości bólowe nieco się zmniejszyć. Resztę działań przeprowadzić może jedynie lekarz. Stomatolog Łódź posiada odpowiednie kwalifikacje, ale również doświadczenie praktyczne, nowoczesny sprzęt i narzędzia.

Dentysta Łódź – kiedy należy się zgłosić?

Pomoc specjalistyczna konieczna jest w zasadzie przy każdej, nawet najmniejszej dolegliwości związanej z uzębieniem. Nie ma tu znaczenia, że ból jest łagodny, a obrzęk niewielki. Wszystkie niepokojące objawy wiążą się z jakimiś nieprawidłowościami, dlatego warto jak najszybciej skorzystać z usług, które świadczy profesjonalny i renomowany Stomatolog Łódź. Czasem, by skrócić cierpienie przed wizytą, pomocne mogą okazać się środki farmakologiczne, płukanie lub okłady. Są jednak sytuacje, jak np. ułamanie zęba czy wypadnięcie plomby, gdy nic nie jest w stanie zadziałać. Na szczęście Centrum Stomatologiczne Łódź udziela wsparcia nawet w nagłych i ciężkich przypadkach. Dentystę warto jednak odwiedzać nie tylko przy pojawieniu się poważnych problemów i silnego bólu. Najlepiej stale kontrolować uzębienie i zgłaszać się do lekarza w celach profilaktycznych.