Ile kosztuje piaskowanie zębów, a ile protezy zębowe?

Uncategorized

Wersje demo ERPWritten by:

Zadbane i proste zęby to marzenie wielu osób. Niestety, nie zawsze naturalny kolor zębów jest zadowalający, a stosowanie domowych sposób na ich wybielanie nie działa tak dobrze jak w przypadku profesjonalnych środków u specjalisty. Wizyty u dentysty potrafią być jednak bardzo kosztowne, dlatego lepiej wcześniej zorientować się w cenach piaskowania zębów czy zakładania mostka na zęby.

Piaskowanie zębów cena oraz efekty:

Piaskowanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg, który usuwa osady z zębów. Osad powstaje na skutek częstego picia kawy oraz mocnej herbaty, wina czy palenia papierosów. Często osadza się w takich miejscach, do których nie można dotrzeć zwykłą szczoteczką do zębów. Osad jest nie tylko nieestetyczny, ale może także powodować poważniejsze schorzenia jak np. próchnicę i inne choroby zębów i dziąseł. Efekty są szybko widoczne, a samo piaskowanie trwa jedynie około 30 minut. Po zabiegu przez kilka godzin nie wolno pić kawy ani herbaty. Ceny wahają się od 120 do 200 złotych, ale raz w roku każda osoba ubezpieczona może poddać się zabiegowi w ramach kontraktu z NFZ.

Protezy zębowe i mostki na zęby – ceny

Braki w uzębieniu można łatwo zamaskować protezą. W przypadku protez ruchomych należy zwracać dużą uwagę do odpowiedniego dbania o nie – konieczne jest mycie protezy, a także wyjmowanie jej i moczenie w odpowiednim roztworze. Mocowanie protezy za pomocą specjalnych klejów może bywać nieco uciążliwe, zwłaszcza na początku. Jeśli chodzi o protezy zębowe cennik nie jest zbyt wysoki – to o wiele tańsze rozwiązanie od implantów czy mostków. Mostek na zęby polega na zamocowaniu protezy na zębach dookoła ubytku na stałe. Nie trzeba go wyjmować, jednak sam proces zakładania jest inwazyjny i często wymaga odpowiedniego oszlifowania zębów dookoła. Warto wiedzieć, że mostek na zęby cena przewyższa ruchome protezy, ale wymaga mniejszej uwagi w przypadku codziennej higieny.

W zależności od gabinetów oraz specjalistów w nich zatrudnionych ceny zabiegów mogą się znacznie różnić. Piaskowanie zębów cena nie jest zbyt wysoka, a wizualnie poprawia wygląd zębów, jednak w przypadku braków w uzębieniu należy wziąć pod uwagę, że protezy zębowe cennik zależy od wielu czynników takich jak np. lokalizacja kliniki, zaś mostek na zęby cena jest wyższa, ale bardziej wygodna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://dental-team.pl/cennik/