Pozycjonowanie bloga – czy da się przeprowadzić je samemu?

Technologia i internet

Wersje demo ERPWritten by:

Blogowanie to jeden z popularnych sposobów dzielenia się własnymi pasjami, który może przynieść nie tylko sporo radości, lecz także i spory dochód, jeżeli blog okaże się popularny. Do tego celu jednak musi on być widoczny w przeglądarce, jednak nie każdy chce wydawać pieniądze na pozycjonowanie. Wtedy można się nim zająć na własną rękę.

Co można zrobić, aby samodzielnie wypozycjonować bloga?

Wbrew pozorom podstawy pozycjonowania wcale nie są takie trudne, a wiele jego elementów można z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie, czemu służy zaprojektowanie tekstów w przemyślany sposób i stworzenie dobrych meta description.

Aby stworzyć teksty na bloga, które będą urzekały odwiedzających i jednocześnie będą przyjazne SEO, trzeba sporo praktyki, szczególnie na początku, jednak z biegiem czasu staje się to coraz łatwiejsze i bardziej naturalne.

Tworzenie meta description też nie jest skomplikowane, a jest to dość potężne narzędzie, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Meta description, czyli meta opis – czym jest i jaką gra rolę?

Meta opis jest elementem, który wyświetla się w przeglądarce, a którego nie da się znaleźć w treści samej strony. Z jednej strony pełni on funkcję informacyjną, a z drugiej zawiera także element perswazji.

W meta opisie należy zawrzeć dokładne informacje, czego dotyczy nasz blog, umieszczając w nim słowa kluczowe, po których potencjalni czytelnicy mają do niego dotrzeć. To właśnie na podstawie tych informacji często decydują, czy wejdą na daną stronę. Nie każdy chce bowiem tracić czas na wchodzenie na blogi, których zawartość jest dla niego niejasna.

Opis meta musi zawierać też element określany jako call to action, czyli wezwanie do działania. Jest to po prostu zachęta do odwiedzenia strony. Opis meta jest więc sloganem reklamowym.

Obecnie znaczenie meta opisów dla algorytmów indeksowania stron nie jest tak znaczące, jak kiedyś, jednak są one bardzo ważne dla samych internautów. Meta opisy można też modyfikować, edytując je w dowolnym edytorze tekstu lub używając do tego specjalnych narzędzi, którymi dysponuje każdy system zarządzania treścią. Istnieją także aplikacje mobilne, dzięki którym można szybko dokonać zmian, co warto robić, jeżeli wprowadzi się większe zmiany w treści bloga lub poszerzy się go o kolejny obszar tematyczny.

Meta description to prosty i nadal skuteczny sposób na wypozycjonowanie bloga na własną rękę, dlatego warto nauczyć się go tworzyć w taki sposób, aby był efektywny.