Skoki spadochronowe – raj dla koneserów wrażeń

sport

Wersje demo ERPWritten by:

Masz dość swojego nudnego życia, w którym to krążysz pomiędzy pracą a domem? Chciałbyś uprawiać jakiś sport, lecz ciągle nie możesz się zabrać do tego? A może poszukujesz nowych pasji i nie wiesz, w którą stronę pójść? W końcu chcesz zrobić coś tylko dla siebie, co dostarczy ci nowych emocji i ekscytujących wrażeń? Bardzo dobrze trafiłeś. Skoki tandemowe ze spadochronem pozwalają przeżyć niesamowitą przygodę. Dlaczego? Poniżej odpowiedź.

Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem to atrakcja dla ludzi odważnych, łaknących sporej dawki adrenaliny. Skoki tandemowe są idealne dla początkujących skoczków. Tandem polega na tym, iż skok wykonuje się w parze z doświadczonym i wykwalifikowanym instruktorem. To do niego należy trzymanie pieczy nad prawidłowością i bezpieczeństwem skoku. Jest to wygodny sposób, by zacząć swoją przygodę z tym sportem, gdyż początkujący skoczek nie musi obawiać się, iż popełni jakikolwiek błąd.

Jak to wygląda w praktyce?

Skoki tandemowe rozpoczyna zawsze krótki, teoretyczny kurs. Na nim

każdy uczestnik dowie się, jak dokładnie będzie wyglądał skok, jak należy się podczas niego zachowywać oraz w którym momencie otworzy się spadochron. Następnie po krótkim locie samolotem, skoczek otrzyma znak od instruktora iż można skakać. To właśnie w tej chwili targają nami różne emocje: od strachu po ogromną adrenalinę. To tu poczujesz, że jesteś odważny a świat należy do Ciebie. Wyskakując z samolotu, po około minutowym spadaniu otworzy się spadochron. To czas na delektowanie się wolnością i niecodziennymi widokami.

Kto może skakać?

Skoki tandemowe to zdecydowanie atrakcja dla każdego. Nie potrzebujesz zaświadczenia lekarskiego. Wystarczy by uczestnik cieszył się dobrym zdrowiem i brakiem jakichkolwiek przewlekłych chorób związanych z sercem. Skoki w tandemie są całkowicie bezpieczne, gdyż cały czas towarzyszy uczestnikowi instruktor, który koordynuje cały lot.

Jak zacząć?

Skok ze spadochronem można wykonywać od kwietnia do października. Wystarczy znaleźć np. w internecie firmę, która jest ich organizatorem. Wykup skok, umów się na konkretny termin, zarezerwuj około 3 godziny, zabierz wygodne buty i ubranie sportowe (resztę otrzymasz na miejscu) i spełniaj marzenia.

Bez względu na to ile masz lat i co robisz na co dzień – skoki spadochronowe mogą okazać się odskocznią od szarej rzeczywistości. Dzięki nim przeżyjesz niezapomnianą przygodę i poznasz ciekawych ludzi, którzy zarażają innych swoją pasją.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy