Co zabrać ze sobą na swój pierwszy obóz narciarski?

sport

Wersje demo ERPWritten by:

Ferie to dobry moment dla dziecka, by nauczyło się jazdy na nartach i zjeżdżania z górki na desce snowboardowej. W razie, gdyby to się mu nie spodobało- może na przykład spróbować łyżwiarstwa szybkiego. Jazda na łyżwach po lodzie to też prawdziwe wyzwanie.

Co trzeba zrobić, by dobrze przygotować dziecko na obóz narciarski?

Po pierwsze należy niezwłocznie zabrać je na zakupy. Sklep narciarski to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie rzeczy potrzebne na taki obóz. Na stoku będzie konieczna odzież narciarska i akcesoria narciarskie. Ich wybór trzeba oczywiście dokładnie przemyśleć i dostosować go do wieku dziecka, jego wzrostu, no i przede wszystkim oczekiwań. Nie powinno nosić czegoś, co mu się stanowczo nie podoba.

Odzież narciarska- co konkretnie wchodzi w jej skład?

Każdy sklep narciarski ma w swojej ofercie gamę produktów i ubrań, które przydadzą się podczas szaleństw w górach. Każdy początkujący narciarz powinien mieć ciepły kombinezon. Po pierwsze dlatego, że chroni on przed zimnem. A po drugie, bo on w pewien sposób amortyzuje siłę ewentualnego upadku podczas jazdy na nartach. Dzięki temu narciarz- amator będzie miał o kilka siniaków i stłuczeń mniej.

Roztropny miłośnik sportów zimowych ma na sobie również szalik, rękawiczki i czapkę. Na uszy można też założyć nauszniki. Wspomniane rzeczy nakłada się głównie po to, by nie odmrozić sobie palców u rąk, uszu. Szalik z kolei ma chronić gardło. Młodemu adeptowi narciarstwa potrzebna będzie bielizna termiczna, bo w górach zmienność pogody i jej załamania to norma.

Akcesoria narciarskie- co ze sobą zabrać?

Żaden obóz narciarski nie odbyłby się bez nart. Na szczęście nie trzeba ich od razu taszczyć ze sobą z domu w bagażniku samochodu, bo można je wypożyczyć na miejscu. Oprócz nart potrzebne będą kijki narciarskie, dobrze dopasowane buty. No, a także kask, bo z nim na głowie ryzyko uszkodzenia mózgu młodego narciarza znacznie maleje. Nie zaszkodzi także wypożyczyć gogli.

Przy czym nie są one takie kosztowne i jeśli ktoś koniecznie nalega, można mieć swój osobisty egzemplarz, a nie wypożyczony z serwisu. Gdy już ma się ten cały ekwipunek, można pomyśleć o głównym zadaniu, jakim jest jazda na nartach. Początki nauki jazdy bywają trudne i niestety bolesne. Jednak gdy młody adept narciarstwa ma mnóstwo zapału, w mig opanuje tę niełatwą sztukę.