Atrakcja, którą warto przeżyć – skok tandemowy nie tylko dla nieustraszonych

sport

Wersje demo ERPWritten by:

Ostatnimi czasy bardzo popularne stają się prezenty, które umożliwiają skorzystanie z danej usługi – np. masażu, wycieczki, wizyty w zoo i wiele innych. Dla miłośników aktywności i adrenaliny idealne są skoki tandemowe. Jak przebiegają i co należy wziąć pod uwagę przed ich realizacją?

Co warto wiedzieć o skokach tandemowych? Podstawowe informacje

W skoku tandemowym bierze udział pasażer i instruktor. Na początku uczestnik musi przejść krótkie szkolenie. Po dobraniu sprzętu następuje lot samolotem, który po uzyskaniu odpowiedniej wysokości umożliwia skok. Swobodne spadanie trwa około minutę, potem przez kilka minut szybuje się na otwartym spadochronie. Ostatnim krokiem jest bezpieczne lądowanie.

Rola instruktora

Niemałe znaczenie ma obecność instruktora. To dzięki niemu pasażer może poczuć się bezpiecznie. Niedoświadczeni uczestnicy skoku nie muszą martwić się o przeszkody, bowiem to instruktor dba o to, by lądowanie przebiegło bez komplikacji.

Jakie wymogi trzeba spełnić, by skoczyć?

Skok tandemowy jest bardzo uniwersalna atrakcją, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do skorzystania z niej. Źle znieść ją mogą osoby borykające się z chorobami serca lub epilepsją. Skoków nie realizuje się także dla kobiet ciężarnych oraz osób, których waga przekracza 100 kg.

Wystarczy krótkie szkolenie w dniu skoku

Dużym plusem skoków tandemowych jest to, że przed ich wykonaniem nie trzeba przechodzić skomplikowanych kursów. Przed lotem samolotem pasażer zostaje poinformowany m.in. o tym, co go czeka oraz jak zachować się w powietrzu – to wystarcza, by odbyć bezpieczny skok ze spadochronem w tandemie.

Niezapomniane wydarzenie dla miłośników aktywności

Skoki tandemowe są częstym wyborem jako prezent dla bliskiej osoby. Jest to dobry pomysł na nietypowy upominek dla tzw. „niespokojnej duszy”, która stale szuka adrenaliny w życiu. Zarówno osoby aktywne, jak i te, które na co dzień funkcjonują w spokojnym rytmie, mogą być zadowolone z takiej atrakcji.

Pamiątka z wyjątkowego dnia, czyli zdjęcia i filmy

Tak niebanalne wydarzenie warto utrwalić, by móc wracać do tego dnia. Dlatego właśnie wraz z karnetem na realizację skoku można wykupić także usługę filmowania. Takie nagrania pozwalają uchwycić wiele emocji oraz przeżyć atrakcję z innej perspektywy. Warto mieć taką pamiątkę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.