Pozbądź się śmieci w ekologiczny sposób

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Segregowanie śmieci nie ogranicza się jedynie do wyrzucania zbędnych przedmiotów do wyznaczonych kontenerów. Znaczną część odpadów produkują przedsiębiorstwa takie jak fabryki, huty a nawet sklepy spożywcze. To na nich ciąży wielka odpowiedzialność i konieczność oddawania odpadów takich jak folie i makulatura.

Dajmy drugie życie dla (z pozoru) bezużytecznych przedmiotów

Duża część śmieci wciąż trafia do koszów z odpadami zmieszanymi, a równie dobrze odzyskałyby swoje drugie życie, jeśli trafiły by do dedykowanego pojemnika. Okazuje się, że o nasze „śmieci” warto… dbać. Dlaczego? Ponieważ dodatkowym atutem jest fakt posiadania „zadbanych” odpadów, które są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych chętnych. Chodzi o to, aby kartony nie były np. mokre lub brudne. Łatwiej się ich pozbędziemy jeśli składujemy je w czystym i suchym miejscu. Amatorów na uszkodzoną makulaturę możemy nie znaleźć, ponieważ taki papier jest trudniejszy w recyklingu i wymaga m.in. przeprowadzenia procesu oczyszczania i suszenia.

Nie tylko papier, ale i tworzywa sztuczne

Folie podlegają tym samym prawidłom co makulatura, z tym że mogą być bardziej problematyczne w transporcie. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z foliami rolniczymi, wykorzystywanymi do okrywania warzyw i owoców na roli. Duże folie mają wielki rozmiar, zatem ich transport jest znacznie utrudniony i czasochłonny. W takim wypadku jesteśmy wręcz zmuszeni do skorzystania z usług firmy, która zbędą folię od nas odbierze. Oczywiście takie działanie będzie wiązać się z niewielką odpłatnością za usługę, na co powinniśmy być przygotowani. Oczywiście, alternatywą jest własnoręczne dostarczanie folii do punktów skupów, jednakże jak wspomniano wyżej – jest to czasochłonne i problematyczne w przewożeniu.

Odbiór folii i makulatury – skup tworzyw sztucznych

Recyklingowi podlegają zarówno folie bezbarwne, jak i kolorowe. Jednym z najpopularniejszych jej rodzajów jest tzw. stretch, wykorzystywany masowo w produkcji i transporcie. Odbiór folii i makulatury będzie przeprowadzany przez firmę zajmującą się m.in. skupem różnych materiałów. Warto korzystać z usług takiego przedsiębiorstwa, który posiada udokumentowane zezwolenia i wystawia zaświadczenia lub paragony o przeprowadzeniu odbioru. Przekazując odpady w „niesprawdzone” ręce narażamy się na to, że śmieci wylądują w lesie, a zleceniobiorca zainkasuje określoną stawkę za rzekome „wywiezienie”.