Jakie kleje idealne dla przemysłu?

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Dobry klej jest w stanie zapewnić idealną przyczepność nawet najbardziej wymagających elementów. W działalności przemysłowej przydaje się on szczególnie, ponieważ może determinować prawidłowe działanie instalacji, urządzeń bądź maszyn. Nie może być mowy o pomyłce, gdyż jest to niebezpieczne dla ludzkiego życia i zdrowia. Jaki zatem klej wybrać?

Kleje silikonowe

Wybór klejów dla przemysłu jest naprawdę szeroki. Wśród nich największą popularnością cieszą się typowe kleje silikonowe. Są to uszczelniacze jedno – lub dwuskładnikowe. Mają bardzo dobre właściwości izolacyjne, więc stosuje się je w energetyce, elektronice lub motoryzacji.

Kleje poliuretanowe

Są to bardzo uniwersalne kleje, które pozwalają łączyć ze sobą materiały o różnych strukturach i fakturach. Można w ten sposób kleić stopy, metale bądź szkła. Są to kleje, które doskonale sprawdzają się w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Kleje epoksydowe

Epoksydy wykazują właściwości hermetyzujące. Doskonale nadają się do redukowania wagi urządzeń bądź walki z korozją. Są bardzo wytrzymałe i zwiększają żywotność maszyn, w których znajdują zastosowanie.

Kleje metakrylowe

Zostały stworzone do naprawdę wymagających zadań. Twardnieją bardzo szybko, a kiedy już ten proces się dokona, to klej stanowi niezwykle mocne tworzywo, więc może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie potrzeba naprawdę optymalnego spoiwa.

Kleje anarobowe

Kleje anarobowe doskonale sprawdzają się tam, gdzie jest ryzyko wilgoci i ma się do czynienia z trudnymi powierzchniami. Mogą idealnie dostosowywać się do wymagań przemysły wodnego i kanalizacyjnego. Zastosowanie znajdują np. przy łączeniu rur, uszczelek i gwintów. Oczywiście oferta klejów dla przemysłu jest bardzo szeroka, więc można znaleźć takie produkty, które idealnie odpowiadają potrzebom danej branży. Fachowe kleje ma Sklep blelektronik.com.pl, gdzie oferuje się wyłącznie produkty pochodzące od rzetelnych producentów.