Czy warto postawić na podczerwone ekrany dotykowe?

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Nie każdy wie, że ekrany dotykowe do zastosowań przemysłowych występują w wielu różnorodnych wariantach. To właśnie dzięki temu bez większych trudności można znaleźć model idealnie dopasowany do specyfiki danego miejsca. Wiadomym jest, że duże znaczenie odgrywają warunki otoczenia oraz intensywność eksploatacji wyświetlacza. Warto bliżej przyjrzeć się modelom podczerwonym, które oczywiście posiadają zarówno swoje zalety, jak i wady.

Komfortowa obsługa

Ekran dotykowy działający w oparciu o technologię podczerwieni zapewnia komfortową obsługę, niezależnie od warunków otoczenia. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy cenią sobie niezawodność. Warto zaznaczyć, że użytkownik nie musi zdejmować rękawic, co stanowi spore udogodnienie. Proces montażu opisywanego ekranu dotykowego również nie jest wyzwaniem – wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Podczerwony ekran dotykowy rekomendowany jest w przypadku, gdy wysoka precyzja sterowania nie jest wymagana. Prawdą jest, ze pod tym względem ustępuje on modelom pojemnościowym. Nie oznacza to jednak tego, że wybór elementu na wyświetlaczu jest kłopotliwy (wiele zależy od jego rozmiaru).

Niska awaryjność

Ekran dotykowy podczerwony jest bezawaryjny, dzięki czemu sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Wykazuje on wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, czy też pozostałe czynniki otoczenia. Nie trzeba obawiać się pojawienia przedwczesnych śladów użytkowania, które mogłyby znacząco obniżyć wygodę eksploatacji.

Warto również podkreślić, że wyświetlacz działa nawet wtedy, gdy ulegnie on pęknięciu. Zdecydowanie nie można tego powiedzieć o innych ekranach dotykowych do celów przemysłowych, ponieważ ich niezawodność znajduje się na niższym poziomie. Sporą zaletą jest także wysoki stopień jasności, co przekłada się na doskonałą czytelność.

Optymalna cena

Podczerwone ekrany dotykowe dostępne są w niewygórowanych cenach, co jest ważne dla przedsiębiorstw z ograniczonym budżetem. Wiadomym jest jednak to, że cena nie powinna stanowić czynnika determinującego do zakupu.

Podczas poszukiwań sprzętu należy zwrócić uwagę na jego wykonanie oraz parametry użytkowe. Warto jest postawić na znanego oraz cenionego producenta, który cieszy się renomą w branży.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.