Zabiegi kosmetyczne w ciąży

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Wokół tematu ciąży narosło bardzo dużo mitów dotyczących niemal każdej sfery życia. Część z nich to zwykłe zabobony, inne mają jednak uzasadnienie w wiedzy naukowej. Wiele jednak opiera się na przestarzałych informacjach i dotyczy sytuacji sprzed lat.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Kobietom w ciąży często odradza się malowanie paznokci, farbowanie włosów, zaawansowane zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne. W przypadku stosowania tradycyjnych kosmetyków jest to uzasadnione, jednak na rynku istnieją już produkty przeznaczone dla ciężarnych, m.in. lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży. Lakier do paznokci w ciąży można stosować pod warunkiem, że nie zawiera on szkodliwych substancji chemicznych – takie oznaczenia znajdziemy zwykle na opakowaniu.

Farby do włosów i lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży

Także kosmetyki do farbowania i stylizacji włosów powinny zostać dobrane odpowiednio w przypadku bycia w ciąży. Zbyt agresywne związki chemiczne mogą wpływać niekorzystnie na rozwój dziecka oraz powodować nieprzyjemne dolegliwości u ciężarnej (np. ból głowy i wymioty wywołane zbyt intensywnym zapachem). W związku z tym warto skonsultować się ze specjalistą przed zakupem tego typu środków.

Właścicielka salonu piękności o pracy z kobietami w ciąży

„Chętnie przyjmujemy na zabiegi panie w ciąży, nie stanowi to dla mojej ekipy większego problemu, pod warunkiem, że klientka zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń w swoim stanie. Często ciężarne pytają czy można malować paznokcie w ciąży. Oczywiście, że tak! Koniecznie jednak trzeba wybrać odpowiedni lakier do paznokci w ciąży – musi być bezpieczny. Także wiele zabiegów kosmetycznych można wykonać prawie normalnie – jedynie z zachowaniem większej ostrożności. Czasem jednak ciąża powoduje niespodziewane zmiany w organizmie i pani, która zawsze stosowała jakiś zabieg nagle staje się uczulona na substancję aktywną. Decydując się na wizytę w salonie kosmetycznym w czasie ciąży warto skorzystać z oferty znanego sobie miejsca i poprosić o wykonanie próby uczuleniowej na kilka dni przed planowanym zabiegiem, to dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo takiego przedsięwzięcia.” – radzi pani Katarzyna, właścicielka dużego salonu w centrum Gdańska.