Jakie metody stosują oszuści matrymonialni?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Oszuści lub oszustki matrymonialne to znak naszych czasów. Darmowe portale randkowe dla singli to dobre miejsce na poszukiwanie potencjalnych ofiar. Jest tam wiele osób, które są w stanie wiele poświęcić dla wymarzonego partnera. Naiwniaków można okraść lub nakłonić do wzięcia kredytu, oczywiście na własne nazwisko.

Jak działają oszuści na darmowych portalach randkowych?

Wybierają oni osób, które są bardzo zdesperowane i szukają uczucia za wszelką cenę. Zdobywają oni stopniowo ich zaufanie i nakłaniają do różnych niezbyt mądrych posunięć. Proszą na przykład, by przelać im na konto drobne kwoty pieniędzy. Oczywiście po spełnieniu żądania, na tym nie poprzestają. Darmowy portal randkowy jest więc idealną metodą do takich niecnych praktyk.

W niektórych przypadkach poznają swoje ofiary i wpraszają się do ich domostw. Ślepo zakochani udostępniają im numer kont bankowych, pozbawiając się w ten sposób wszystkich oszczędności. Oczywiście darmowe portale randkowe dla singli nie mogą ich wcześniej ostrzec, bo nie mają możliwości tego sprawdzić. Nie wypłacają również z tego powodu żadnych odszkodowań.

Co zrobić, gdy zostało się oszukanym na portalu randkowym?

Trzeba zgłosić ten fakt na policji. Policjanci będą próbowali zlokalizować oszusta i odzyskać skradzione pieniądze. Jeśli to możliwe sporządzą jego portret pamięciowy. Mogą także po uprzednim nakazie zablokować portal randkowy, na którym zostało dokonane oszustwo.

W ich kompetencji jest również nagłośnienie tego oszustwa w radiu i telewizji. To zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu tego procederu. Za sprawcą może zostać wydany list gończy. Robi się to w przypadku, gdy oszukany stracił dużą sumę pieniędzy.

Co można zrobić, żeby nie paść ofiarą matrymonialnych oszustów?

Po pierwsze nie należy dawać nieznajomemu żadnych pieniędzy. Trzeba mieć przecież ograniczone zaufanie do obcych. Po drugie nie należy udostępniać takich danych jak pesel czy numer konta bankowego. Po trzecie można zażądać od internetowego partnera, żeby się wylegitymował lub spotkał się z Tobą twarzą w twarz, najlepiej w miejscu publicznym. Najważniejszą zasadą jest jednak, by nie wierzyć we wszystko, co nam mówią. Portal randkowy nie jest przecież wiarygodnym źródłem informacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego dla singli Randkuj.my