Jak wybrać dobre sandałki na lato

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Wybór obuwia jest sprawa bardzo indywidualną, dlatego też każda z pań zwykle ma swoją własną koncepcję dotyczącą ich kupowania. Damskie sandały ze skóry potrafią być sprzymierzeńcem każdej kobiety, gdy poszukuje ona wygodnych butów na upalne lato. Tym bardziej trzeba poświęcić chwilę na wybór tych sandałów, które zrobią wrażenie.

Wybierz odpowiedni model

Fasonów sandałów jest bardzo wiele, dlatego tym bardziej należy zastanowić się uprzednio, czego właściwie się szuka. Osoby o szerszych kostkach raczej nie powinny się decydować na modele wiązane w kostce. Niektóre z nich nie tylko nie wyszczuplają łydki, ale wręcz ją poszerzają. Na szczęście jest wiele ciekawych modeli, które doskonale trzymają się na stopie i nie mają paska w kostce – takie buty dobrze wyszczuplają nogi.

Warto wybrać też rodzaj noska – czy sandały mają mieć zabudowane palce, czy odkryte, a jeśli tak, to w jaki sposób – jednym szerokim paskiem czy plątaniną malutkich paseczków? Wybór będzie tu naprawdę spory, dlatego dobrze jest obejrzeć różne modele i przymierzyć je, aby zobaczyć, w czym stopa prezentuje się najlepiej.

Buty – jak je dobrać?

Nieco inne fasony sandałów wybiera się do luźnych, szerokich spodni typu aladynki, a inne do obcisłych sukienek przed kolano. Wybierając damskie sandały ze skóry dobrze jest zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj ubrań dominuje w naszej garderobie, i jakie najchętniej będzie się nosiło latem. W takich ubraniach najlepiej udać się do sklepu obuwniczego.

Lepiej nie kupować butów przez internet, chyba że się upatrzyło model, który trudno jest dostać w sklepie stacjonarnym. Sandały powinny dobrze leżeć na stopie, i nie mogą być ani za wąskie ani za szerokie. Nie mogą obcierać w żadnym miejscu, a wiadomo, że każda stopa jest inna i potrzebuje sandałów o różnej szerokości.

Dobra jakość obuwia

Butów nie wolno też kupować online z innego powodu – na zdjęciu trudno jest zobaczyć ich faktyczne zalety i wady. Na zdjęciu na stopach modelki nawet tandetne buty mogą wyglądać zniewalająco. Z kolei gdy zobaczymy w sklepie przeciętnie wyglądający but, może nam się wydawać on zbyt nudny, dopóki go nie założymy na własną nogę. Czasem dopiero włożenie obuwia na stopę sprawi, że dostrzeżemy jego prawdziwe wady lub zalety.

Kupując damskie sandałki ze skóry warto zwrócić uwagę, czy jest to skóra naturalna, czy ekologiczna. W obu przypadkach buty będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Warto o nią zadbać, ponieważ to, jak dba się o buty na co dzień będzie miało wpływ na to, jak będą się one prezentowały po latach.