Damskie sandały – materiał ma znaczenie

Sandały latem nosić się dla zapewnienia sobie komfortu – miło jest zapewnić stopom przewiew i uniknąć ich przegrzewania. Tak naprawdę jednak z komfortem tym bywa różnie – nieraz nie udaje się trafić na wygodne buty. Wiele zależy od tego, z jakiego są one wykonane materiału.

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Sandały latem nosić się dla zapewnienia sobie komfortu – miło jest zapewnić stopom przewiew i uniknąć ich przegrzewania. Tak naprawdę jednak z komfortem tym bywa różnie – nieraz nie udaje się trafić na wygodne buty. Wiele zależy od tego, z jakiego są one wykonane materiału.

Ważny jest nie tylko fason

Może się wydawać, że kluczowe dla zachowania wygody w sandałach, zwłaszcza damskich, jest wybranie odpowiedniego fasonu – na przykład płaskich podeszew zamiast obcasów. Jednak dużo większe znaczenie ma jakość i sposób wykonania butów, a tak naprawdę najwięcej znaczy materiał. Z tego powodu warto wybierać na przykład sandały damskie skórzane bądź przynajmniej takie, które mają skórzaną wkładkę.

Na pewno zaś trzeba wystrzegać się butów wykonywanych z kiepskich materiałów. Im bardziej są one sztuczne, tym gorzej i tym bardziej będą niewygodne. Jest to w przypadku sandałów ważniejsze niż w przypadku innych butów. Warto bowiem pamiętać, że takie buty nosi się na gołe stopy, a więc są one wystawione na przykład na wpijanie się plastikowych pasków czy innych sztucznych elementów w ciało. Jest to tym większy problem, że latem zwykle stopy są lekko obrzęknięte, zwłaszcza w drugiej połowie dnia, niezbędne jest więc zapewnienie im komfortowego obuwia.

Jakie buty warto wybierać?

Na pewno jeśli chce się wybrać wygodne sandały, trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów i kwestii. Wysokie sandałki na obcasach raczej nie będą wygodne, zwłaszcza do dłuższego chodzenia, lepiej więc wybrać na przykład koturny. Warto też jednak pamiętać, że nie wszystkim kobietom jest bardzo wygodnie na całkiem płaskich podeszwach. Lekarze zauważają, że najwygodniejsze dla stóp wysokość podeszwy czy obcasa to 3 cm, może to być więc najlepszy wybór.

Poza tym oczywiście na pewno warto stawiać na sandały damskie skórzane. Buty ze skóry będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, gdyż zapewnią maksymalny komfort. Jeśli jakiejś pani nie będzie w skórzanych butach, to najprawdopodobniej oznacza to, że sandały nie są dla niej.

Czy warto?

Oczywiście zakup damskich skórzanych sandałów może być sporo większym wydatkiem niż zakup butów gorszej jakości, wykonanych z innych materiałów, jednak opłaca się ponieść taki wydatek. Damskie sandały ze skóry są bowiem nie tylko bardzo wygodne, ale też dużo trwalsze niż obuwie wykonywane z innych materiałów.

Nie trzeba przy tym martwić się, że sandały ze skóry są wykonywane tylko w klasycznych fasonach. Bez problemu można znaleźć bardzo różne modele, fasony, kolory i wzory.