Damskie buty na koturnie – doskonała alternatywa dla szpilek

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Damskie buty na wysokich obcasach budzą wiele emocji. Niezwykle podobają się kobietom i mężczyznom, w formalnych sytuacjach czy na imprezach dodają elegancji, szyku i atrakcyjności, ale jednocześnie często są skrajnie niewygodne. Świetną alternatywę dla nich w takich przypadkach stanowią buty na koturnach, które stale są modne.

Idealny efekt i wygoda

Panie sięgają po buty na obcasach kiedy chcą podkreślić swoją kobiecość, dodać sobie elegancji, a także osiągnąć typowe dla tych butów korzyści – zamaskować swój niski wzrost, dodając sobie centymetrów, optycznie wydłużyć nogi, a także dodać smukłości sylwetce. Jednocześnie jednak często oznacza to skazywanie się na niewygodę, gdyż buty na obcasach, jako że wymuszają nienaturalne ułożenie stóp, trudno uznać za idealnie wygodne.

W przypadku butów damskich na koturnie nie ma takich problemów, a jednocześnie dają one takie same efekty jak szpilki. Jedyną różnicą jeśli chodzi o postrzeganie stylizacji jest fakt, że są bardziej masywne, nie są tak lekkie jak szpilki, przez co mogą źle korespondować zwłaszcza z postacią filigranowej kobiety.

I na to jednak jest rozwiązanie, wystarczy sięgnąć po buty damskie na koturnie zwężanym, które są smuklejsze, lżejsze, zarówno gdy chodzi o charakter, jak i rzeczywistą wagę (a więc mogą być jeszcze wygodniejsze). Poza tym oczywiście koturny nie muszą być wysokie, już niewielkie podwyższenie daje inne efekty niż buty całkiem płaskie.

Stabilny chód

Damskie buty na koturnie są o wiele wygodniejsze niż obcasy, zwłaszcza wysokie i cienkie szpilki, które co prawda wyglądają niezwykle efektownie, jednak chodzenie w nich to często prawdziwa katorga. Dzięki temu damskie buty na koturnie śmiało można zakładać nawet w aktywne dni, dając sobie elegancję na co dzień.

Zapewniają one też bezpieczeństwo i stabilne chodzenie na każdym gruncie. Z tego powodu idealnie sprawdzają się jako alternatywa dla mało bezpiecznych botków czy kozaków na szpilkach, noszenie których w przypadku oblodzonych czy nierównych powierzchni jest naprawdę ryzykowne, a przy tym niewygodne.

Lepszy wygląd

Oczywiście noszenie obuwia na koturnie zapewnia też więcej gracji. Nietrudno zauważyć, że chodzić w szpilkach trzeba umieć, a niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, że nie do końca to potrafią i chodzą nienaturalnie, co czyni, rzecz jasna, groteskowe wrażenie.

Poza tym nie trzeba utykać z powodu bólu nóg i stóp, co wcale nie jest rzadkie, biorąc pod uwagę fakt, że stopy w szpilkach są bardzo nienaturalnie wygięte.