Pucharki do lodów – must-have wyposażenia każdej kuchni

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Jak urządzić swoją wymarzoną kuchnię? To zadanie, które obejmuje nie tylko wykończenie czy wybór mebli w ulubionym stylu, ale także dobór małych, eleganckich akcesoriów, które ułatwią gotowanie i przyjmowanie gości, a jednocześnie będą cieszyć oko. Jednymi z nich są bez wątpienia przydatne zwłaszcza latem pucharki do lodów.

Dlaczego warto mieć w kuchni pucharki do lodów?

Kompletując naczynia do domu, warto zadbać nie tylko o podstawową zastawę, ale także o mniej typowe akcesoria, jak np. pucharki do serwowania lodów. Te niewielkie naczynka są niezastąpione, jeśli chodzi o podawanie mroźnych deserów. Lody prezentują się w nich znacznie lepiej niż w miseczkach czy tym bardziej na talerzyku – ten sposób podania będzie elegancki, gustowny, ale też wygodny dla gości.W pucharkach można podawać same lody, ale także lody z dodatkami: owocami, czekoladą, rodzynkami, bitą śmietaną… Wszystko zależy od pomysłu gospodarza i preferencji gości.

Gdzie kupić eleganckie i ładnie wykonane pucharki na lody?

Wybierając pucharki na lody, trzeba zadbać o kilka kwestii. Na pierwszym miejscu powinna się znajdować jakość wykonania – naczynia muszą być solidne, wytrzymałe, starannie wykończone. Wtedy będą świetnie się prezentować i przetrwają bez uszczerbku przez lata. Warto zaufać sprawdzonym markom, które słyną z wysokiej jakości zastaw kuchennych i drobnych akcesoriów do serwowania jedzenia.Jeśli chodzi o styl, wielbiciele klasyki mogą postawić na pucharki do lodów kryształowe, z bogatymi zdobieniami, zakończone np. złotą lamówką. Te prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Dla tych, którzy wolą styl nowoczesny, sklepy przewidują gładkie szkło i naczynia o prostej, wręcz minimalistycznej formie – również niezwykle stylowe i miłe dla oka.

Jak ładnie serwować lodowe desery?

Dysponując eleganckimi pucharkami do lodów, można bez przeszkód serwować lody jako deser nawet na oficjalnych przyjęciach. W pucharkach będą prezentowały się jak najwyższych lotów danie na słodko.Jak podawać lody? Zarówno te mleczne, jak i sorbety można serwować samodzielnie, jednak dobrym pomysłem na zaskoczenie gości będą ciekawe dodatki: nie tylko bita śmietana czy owoce, ale również na przykład chałwa, samodzielnie przygotowane ciasteczka albo rurki z kremem, liście świeżej mięty, płatki kokosa.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.