Przykładowy jadłospis diety low carb

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Dieta low carb (inaczej dieta niskowęglowodanowa) polega na znacznym ograniczeniu węglowodanów ze spożywanych posiłków. Wybiera się wtedy produkty bogate w białka i tłuszcze. Poznajcie przykładowy jadłospis diety low carb.

Śniadanie

Jajecznica robiona na maśle i do tego kilka plasterków pomidora to sposób na śniadanie o niewielkiej ilości węglowodanów. Z innych warzyw bardzo dobrze sprawdzi się też szpinak, który można lekko podsmażyć jeszcze przed dodaniem jajek.

Należy pamiętać, by nie sięgać po pieczywo, gdyż produkty zbożowe muszą być wyeliminowane z jadłospisu diety low carb. Dotyczy to też warzyw bogatych w skrobie czy wielu świeżych, jak i suszonych owoców.

Obiad

W ramach największego posiłku w ciągu dnia powinno jeść się chude mięsa i ryby, do których można dodać sałatkę czy warzywny makaron. Przykładowe danie to pierś z kurczaka smażona na oleju kokosowym, a do tego brokuł gotowany na parze i posypany ziarnami słonecznika.

Propozycją dla fanów ryb może być łosoś pieczony z dodatkiem oliwy i czosnku, a do tego makaron z cukinii z odrobiną startego parmezanu i pomidorków koktajlowych. W ten sposób dostarczymy organizmowi nie tylko dużo białka, ale również zdrowych tłuszczów i kwasów Omega-3, którymi warto urozmaicić Jadłospis diety low carb.

Kolacja

Lekkim i pożywnym posiłkiem pod koniec dnia może być sałatka z tuńczykiem z puszki, szpinakiem, pomidorem, ogórkiem i oliwą z oliwek. Można dodać do niej też trochę pestek dyni.

Orzechy i nasiona są bardzo wskazane w tej diecie. Dostarczają one wielu cennych witamin, a także są bogate w tłuszcze.