Przepis na grenadynę

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Grenadyna to sok wytwarzany z owoców granatu. Ten popularny syrop jest najczęściej dodatkiem do drinków w kolorze czerwonym lub kolorach jemu pochodnych. Często właśnie w różnych barach podaje się napoje z dodatkiem grenadyny. Każdy uwielbiający ten jeden z najpopularniejszych syropów może nauczyć się robić go samodzielnie we własnym domu.

Co to jest grenadyna?

Nazwa chyba wielu osobom obiła się o uszy w pewnym momencie swojego życia. Nie każdy jednak, mimo wszystko, miał okazję spróbować tego produktu. Jest to nic innego jak słodki syrop wytwarzany z owoców granatu. Służy najczęściej jako dodatek do drinków czy innego rodzaju napojów oraz potraw, gdyż jest zbyt cierpki, aby pić go osobno.

Syrop grenadynę najlepiej jest wytwarzać samemu. Nie jest to trudny proces, więc odrobina chęci będzie skutkowała stworzeniem świetnego, smacznego syropu, który można dodawać do wielu napojów oraz potraw. Sklepowe grenadyny są często wypełnione ulepszaczami smaku. Co ważne, producenci do wytwarzania syropu z granatu używają również innych owoców, które nierzadko przewyższają ilościowo w składzie sam owoc granatu.

Zrobić samemu czy kupić gotowy?

Nie ma problemu z kupnem gotowych syropów z owoców z granatu. Mnóstwo produktów czeka w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Pytanie tylko, czy warto kupować już przygotowane syropy przez producentów?

Tak zwane gotowce, czyli już przygotowane i czekające na zakup syropy, nie są do końca zdrowymi produktami. Do ich przygotowywania paradoksalnie często stosuje się małe ilości soku z granatu. Można za to znaleźć w ich składzie różnego rodzaju ulepszacze smaku, inne owoce oraz sztuczne dodatki. Chyba warto zatem przygotować samemu grenadynę, ponieważ przepis jest wręcz banalnie prosty.

Gdzie zastosować grenadynę?

Grenadyna jest bardzo często wykorzystywana jako dodatek do drinków. Dzięki niej każdy napój staje się wykwintniejszy. Syrop z owoców granatu jest gęściejszy co pozwala na tworzenie ciekawych wizualnie kompozycji. Jest poza tym bardzo smaczny.

W różnego rodzaju barach oraz restauracjach podawane są popularne drinki, których jednym z istotnych składników obok alkoholu jest właśnie syrop z owoców granatu. Ich częstą cechą są bardzo wymyślne wzory tworzone przez barmanów.

Syrop grenadynę znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.