Plastikowe kubki. Czy tylko do zimnych napoi?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Plastikowe kubeczki w opinii wielu osób są przeznaczone tylko do zimnych napoi. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy można do takich kubeczków wlewać napoje ciepłe lub gorące? Do wielu tak.

Kubeczki jednorazowe do zimnych napoi

Warto powiedzieć wprost. Plastikowe kubki z reguły przeznaczone są tylko do zimnych napoi. Wykonane z plastiku nie odpornego na wysokie temperatury, po wlaniu do nich gorącej herbaty czy kawy, po prostu się stopią. Do takich oczywiście nic gorącego wlewać nie można. Jak rozpoznać kubki plastikowe tylko do zimnych napoi? Z reguły są białe albo bardzo jasne. Na opakowaniach kubków są też oznaczenia, które jasno o tym mówią. Od tej reguły jest jednak jedno odstępstwo czyli styropianowe kubeczki jednorazowe, które też są często białe. One są przeznaczone także do gorących napoi. Co więcej, wręcz warto właśnie takich używać do gorącej kawy czy herbaty, bowiem styropian zapewnia doskonałą izolację cieplną. Takie plastikowe kubki można bez problemu trzymać w ręce bez ryzyka poparzenia się.

Kubki plastikowe do gorących napoi

Kubeczki jednorazowe do gorących napoi z reguły mają kolor brązowy lub bardzo ciemny. Bez ryzyka stopienia kubka można wlewać do nich nawet wrzątek a tym bardziej bardzo gorącą wodę. Warto jednak pamiętać, że takie kubki plastikowe nie topią się pod wpływem temperatury ale silnie nagrzewają od gorącego napoju. Trzymanie takiego kubka z napojem w ręce może być bardzo utrudnione, dlatego rozsądnie jest nie napełniać go do końca. Wtedy bez problemu można trzymać taki kubek za rant. Jest to łatwe, ponieważ rant kubka ma przetłoczenie. Jest sztywniejszy, co ułatwia trzymanie.

Gdzie kupić kubeczki plastikowe?

Plastikowe kubeczki można kupić nawet w marketach, jednak tam do nabycia są kubeczki w małych opakowaniach, co więcej nie zawsze są tanie. Rozsądnie kupować takie rzeczy w sklepach lub hurtowniach opakowań. Tam takie kubki można nabyć w opakowaniach zawierających nawet sto lub więcej sztuk, a koszt zakupu jest dużo niższy. Warto kupować takie duże opakowania, tym bardziej, że takie kubki można bez problemu przechowywać nawet latami i wykorzystywać tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Kupując, zawsze warto sprawdzać czy są to kubki tylko do zimnych czy tez do gorących napoi. Te do gorących są nieco droższe, różnica w cenie nie jest jednak bardzo duża.