Pionowa czy pozioma wyciskarka do owoców?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Jeżeli weźmie się pod uwagę jedynie względy czysto konstrukcyjne, to popularne wyciskarki wolnoobrotowe do owoców można podzielić na pionowe i poziome. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć.

Co wybrać?

W wyciskarkach poziomych wałek ślimakowy znajduje się oczywiście w pozycji poziomej względem wsadowego otworu, do którego wkłada się owoce. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że cały czas trzeba dopychać owoce. Wyciskarka do owoców tego typu doskonale nadaje się na przykład do przygotowania pysznych owoców z warzyw liściastych. Wynika to oczywiście z tego, że kierunek wyciskania soku przebiega od miejsca mocowania wałka do jego końca. Dzięki takiej konstrukcji poszczególne włókna nie będą zsuwać się z niego i nie dojdzie do zablokowania wyciskarki.

Więcej do zaoferowania mają jednak wyciskarki wolnoobrotowe pionowe. W modelach tych wałek ślimakowy ułożony jest pionowo, a komora wsadowa znajduje się bezpośrednio nad nim. Wyciskarki pionowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby owoce i warzywa same wpadały do komory. Modele te są nie tylko prostsze w obsłudze, ale również nie wymagają użycia dużej siły. Jest to najlepszy wybór dla osób, które zwracają uwagę na wydajność i niezawodność sprzętu.

Na co zwrócić uwagę wybierając nową wyciskarkę wolnoobrotową?

Najważniejszym parametrem, jeżeli chodzi o popularne wyciskarki wolnoobrotowe jest oczywiście ich moc. Warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj zamontowanego silnika, ale również na ilość obrotów na minutę. Oryginalna wyciskarka do owoców jest bardzo energooszczędnym sprzętem zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne sokowirówki. Oszczędności wynikają przede wszystkim z tego, że większość renomowanych producentów opiera swoje konstrukcje na bezszczotkowych silnikach indukcyjnych. Modele te są o wiele sprawniejsze nić klasyczne silniki szczotkowe.

Jeżeli chodzi o ilość obrotów na minutę, to można znaleźć wyciskarki do soków, które wykonują od 40 do nawet 120 obrotów na minutę. Mało osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że im mniej obrotów, tym lepiej.

Przy wyborze nowej wyciskarki warto zwrócić uwagę także na jej rozmiar i wagę. Najlepszym wyborem są poręczne wyciskarki, które posiadają ergonomiczne kształty.

Wyciskarki do owoców dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.