Nadziewarka do kiełbas – jaką wybrać?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Nadziewarki do wędlin to temat rzeka, który należy bardzo dobrze zgłębić przed decyzją dotyczącą zakupu takiego urządzenia. Gdy chcemy zrobić kiełbasę samodzielnie, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, możliwości dzisiaj jest bardzo dużo.

Elektryczna czy ręczna?

Nadziewarka do kiełbas może być ręczna lub elektryczna, ta druga z pewnością będzie nieco wygodniejsza w użytkowaniu, z drugiej strony na pewno zapłacimy za nią więcej pieniędzy.

Ręczne nadziewarki do kiełbas mają korbę przymocowaną za pomocą specjalnej nakrętki do korpusu oraz elementów, które są jego częścią. Chodzi między innymi o ślimak, trzpień oraz tulejkę. Na trzpieniu zamocowany jest nożyk, a za nim znajdziemy sitka, lejki i nakrętki. Każda nadziewarka ręczna jest zaopatrzona również z specjalne gumy, które mają za zadanie przymocować urządzenie do stołu tak, żeby było stabilne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie?

Jeżeli zależy nam na tym, aby robić swojską kiełbasę, powinniśmy wcześniej prześledzić, jakie modele nadziewarek są dostępne na rynku. Pamiętajmy, że nadziewarka do kiełbasy może mieć różną średnicę, dzięki czemu można uzyskać kiełbasę odpowiedniej grubości. Urządzenie powinno być wykonane z materiałów nierdzewnych, tylko wtedy można mieć pewność, że długo posłuży. Tak, więc w zależności od tego, czy będziemy chcieli robić kiełbasy czy kabanosy wybierzemy inny sprzęt.

Co się bardziej opłaca?

Chociaż elektryczne nadziewarki do kiełbas będą szybsze i wygodniejsze w użytkowaniu, to wiele osób w dalszym ciągu korzysta z maszyn ręcznych. Jeżeli regularnie produkujemy swojskie kiełbasy wówczas można pomyśleć o nadziewarce elektronicznej, która będzie dość sporą inwestycją. Jeżeli nie robimy kiełbas co roku, to najzwyklejsza nadziewarka ręczna w zupełności nam wystarczy.

Nadziewarka elektryczna na pewno dłużej nam posłuży. Z drugiej strony, gdy nie robimy kiełbas co roku, nie ma sensu kupować drogiego sprzętu. Można też popatrzyć na aukcjach allegro, tam można znaleźć używany sprzęt w nieco niższych cenach. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie chce inwestować w drogie urządzenie, bo robi kiełbasy po raz pierwszy i nie wie, czy będzie kontynuować nadal takie przyrządzanie kiełbasy.

Nadziewarki do kiełbas dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.