Jak wybrać piekarnik?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Piekarnik w kuchni powinien być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalny. Warto zastanowić się, co potrafi piekarnik i gdzie go umieścić?

O czym warto pamiętać?

Wybierając piekarnik trzeba zwrócić uwagę jakie funkcje są dostępne w piekarniku. Kolejnym ważnym elementem jest miejsce montażu oraz jego wygląd estetyczny, który jest nie mniej ważny niż pozostałe elementy.

Aranżując kuchnie warto zastosować się do zasady trójkąta ergonomicznego. Dzięki takiemu rozplanowaniu sprzętów kuchennych praca będzie przyjemna.

Piekarnik nie może znajdować się bezpośrednio przy lodówce. Warto również zwrócić uwagę, by nie znajdował się przy ścianie. Takie umiejscowienie piekarnika będzie ograniczało ruchy, co jest bardzo niekorzystne, a wręcz niebezpieczne. Wyciąganie gorących, często ciężkich naczyń musi być komfortowe.

Jak wybrać styl?

Stylistyka kuchni jest tak samo ważna, jak zaaranżowanie salonu, czy sypialni. Od kilku już lat popularne są kuchnie otwarte na salon. Takie rozwiązanie stylistyczne wymaga jednolitej aranżacji kuchni oraz salonu.

Bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym są piekarniki do zabudowy retro. Jest to sprzęt kuchenny, który łączy w sobie stylistykę lat 60-tych XX wieku z zaawansowana technologią XXI wieku.

Piekarniki do zabudowy retro w delikatnych beżach z mosiężnymi dodatkami są dodatkiem subtelnym, który delikatnie wpisuje się w kuchnie vintage. Bardzo popularne są piekarniki w energetycznym kolorze antracytu, które w stylizacji kuchni są najbardziej charakterystyczne i przyciągają wzrok stając się głównym elementem dekoracyjnym.

Wybierając piekarnik do zabudowy retro warto zwrócić uwagę na elementy wykończeniowe. Mosiężne gałki, zegar ze wskazówkami, czy ciężkie, stylizowane uchwyty nadają piekarnikowi charakterystycznego, stylowego wyglądu. Jednocześnie funkcje piekarnika, takie jak możliwość grillowania, pieczenia czy duszenia powodują, że jest to sprzęt kuchenny na miarę XXI wieku. Termoobieg, refleksyjna szyba, możliwość podgrzewania wcześniej przygotowanych dań, czy rozmrażania pozwolą przygotowywać potrawy sprawnie i wygodnie.

Decydując się na piekarnik do zabudowy retro warto zwrócić uwagę na elementy wykończeniowe. Gałki, wskazówki zegara, czy stylowa rączka to elementy, które podkreślają styl i uwiarygodniają wygląd piekarnika.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.