Szybkie wyrównywanie podłogi

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Wyrównanie podłogi wiąże się bardzo często z zastosowaniem tzw. samopoziomującej wylewki. Jest to produkt przeznaczony do rozprowadzania po specjalnie przygotowanych do tego podłogach. Efekt, jaki uzyskujemy przy zastosowaniu wydajnej wylewki, jest bardzo dobry i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Jak przygotować się do wylewki samopoziomującej?

Pierwszym etapem jest usunięcie wszystkich mebli oraz rzeczy stojących na podłodze. Pomieszczenie, w którym będzie wykonywana wylewka samopoziomująca Mapei, powinno być całkowicie opróżnione.

Następnie musimy zerwać z podłogi wszystkie wykończenia m.in. panele, wykładziny oraz dywany. Dobrze jest też powierzchnię podłogi wyszlifować lub jeżeli podłoga jest zniszczona w większym stopniu, należy ja wyfrezować.

Po odkurzeniu powierzchni należy całość podłogi pomalować dobrej jakości farbą gruntującą, aby nasza samopoziomująca wylewka na stałe przytwierdziła się do posadzki.

Po wyschnięciu gruntu możemy przystąpić do wykonywania wylewki. Samopoziomująca wylewka firmy Mapei to doskonały wybór gwarantujący najwyższej jakości efekt, który będzie cieszył nasze oko przez wiele lat.

Ważną rzeczą przy wykonywaniu wylewki jest czas, w jakim ją wykonujemy. To zadanie powinny wykonywać przynajmniej dwie osoby. Masa stosunkowo szybko zaczyna wiązać, więc jedna osoba rozprowadza ją po podłodze, a druga przygotowuje kolejne porcje. Najlepiej do tego zadania sprawdzają się duże wiadra o pojemności około 20 litrów. Przygotowując masę, powinniśmy zadbać o jej odpowiednie rozmieszanie, a następnie równomierne rozprowadzenie po podłodze.

Wylewka samopoziomująca Mapei dostępna jest w kilku wersjach. Z uwagi na ten fakt, warto zapoznać się z rodzajem podłoża, na jakim będzie wykonywana wylewka samopoziomująca. Inne rodzaje masy używa się np. w garażach lub halach, a inne w mieszkaniach gdzie obciążenia podłogi są znacznie niższe.

Wylewki samopoziomujące cena

Koszt wylewki uzależniony jest od powierzchni, jaką mamy zniwelować oraz od rodzaju produktu, jaki wybierzemy. Bardziej wytrzymałe na ścieranie produkty są droższe, jednak stosuje się je w przemyśle, a nie w mieszkaniach i domach gdzie podłoga nie jest narażona na poważne uszkodzenia przez maszyny jak np. w magazynach.

Do kosztów warto też doliczyć narzędzia do rozprowadzania wylewki po podłodze, mieszadło, bez którego ciężko będzie przygotować nam masę oraz koszt przygotowania podłoża pod wylewkę samopoziomującą.