Profesjonalna opieka dla dzieci

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Dzieci są ogromną pociechą dla swoich rodziców, jednak są też absorbujące i nie zawsze rodzice mają tyle czasu ile by chcieli, by się nimi zajmować. Dlatego tak cenną pomocą jest niania, która w profesjonalny sposób potrafi się zająć dzieckiem w każdym wieku. Wielu rodziców korzysta z takiej opcji, bo jest to nieoceniona pomoc przy wychowywaniu dzieci.

Jaka powinna być dobra niania?

Niania to dosyć popularny zawód, wiele osób decyduje się podjąć opieki nad dzieckiem. Nawet osoby niepełnoletnie, mogą się zająć opieką nad dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi, jeśli oczywiście mają do tego odpowiednie predyspozycje. Bycie nianią nie jest trudne, ale jest to bardzo absorbujące zajęcie i na pewno bardzo odpowiedzialne. Trzeba więc mieć odpowiednie cechy charakteru i doświadczenie w opiece nad maluchami.

Dobra niania powinna być przede wszystkim miła i sympatyczna, bardzo ważne jest by miała w sobie wiele empatii i rozumiała dziecięce problemy. Obowiązki niani poza pilnowaniem dziecka są dosyć różnorodne. Wszystko zależy od wieku dziecka, jego płci, ilości czasu z nim spędzanego, jego zainteresowań. Przede wszystkim jednak niania ma się zająć powierzonym jej dzieckiem w określonym czasie i zapewnić mu bezpieczeństwo.

Ile zarabia niania?

Zarobki niań są bardzo różnorodne. Bardzo duży wpływ na cennik usług profesjonalnej niani ma jej wiek, doświadczenie i wiek dziecka, którym ma się opiekować. Zwykle droższa jest opieka nad niemowlakiem niż nad dzieckiem przedszkolnym czy szkolnym. To, ile zarabia niania zależy też od obowiązków przez nią pełnionych. Jeśli opieka nad dzieckiem polega tylko na odprowadzaniu go do przedszkola i przyprowadzaniu go z niego, wtedy cena takiej usługi jest niewielka.

Jeśli jednak niania zajmuje się cały dzień dzieckiem, bawi się z nim, odrabia z nim lekcje, wychodzi na spacery, wtedy cena jest o wiele wyższa. Bardzo często nianie mają swoje stawki godzinowe, wahają się one pomiędzy 20zł – 80zł za godzinę, cena ta jest uzależniona od warunków pracy i innych czynników, jak już powyżej stwierdzono.

Zarobki niań w dużych miastach

Można też zauważyć, że zarobki niań pracujących w dużych miastach są o wiele wyższe, od tych, które dostają nianie w małych miasteczkach i na wsiach. Wiąże się to z tym, że standard życia w dużym mieście jest dużo droższy, ludzie tam więcej zarabiają, dlatego i nianie mają lepsze stawki płacowe za opiekę nad dziećmi.

Jeśli więc ktoś chce zostać zawodową nianią, to może powinien pomyśleć o przeprowadzeniu się do większego miasta i tam poszukanie dobrej pracy przy dzieciach.