Kilka słów na temat kabin prysznicowych

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Urządzanie łazienki to misja, z którą trzeba poradzić sobie na przykład podczas remontu czy przeprowadzki. Jedną z decyzji do podjęcia jest ta dotycząca wanny lub prysznica. Na którą opcję się zdecydować, a także co trzeba wziąć pod uwagę? Poniżej kilka podpowiedzi.

Kabina prysznicowa prostokątna

Na kabinę prysznicową z reguły decydują się osoby, które chcą brać szybki, ekonomiczny pod względem finansowym prysznic, w czasie którego nie zużywa się tak dużo wody. Poza tym kabina jest też wygodna dla osób z niepełnosprawnościami. Zdecydowanie łatwiej myć się pod prysznicem niż w wannie wtedy, gdy ma się trudności na przykład z samodzielnym poruszaniem się. Na rynku występuje bardzo wiele różnych modeli kabin prysznicowych. Różnią się one między innymi kształtem, rozmiarem, sposobem montażu. Bardzo popularna jest na przykład Kabina prysznicowa prostokątna typu walk-in, a także kabiny półokrągłe. Te ostatnie sprawdzają się bardzo dobrze w niedużych łazienkach, w których liczy się oszczędność miejsca.

Wanna w łazience

Drugie rozwiązanie do łazienki to montaż wanny. Na tę opcję decydują się osoby, które mają większą przestrzeń w łazience do urządzenia. Często wtedy posiadają zarówno prysznic, jak i wannę. Bardzo modne są wanny wolnostojące, które prezentują się elegancko i oryginalnie, dzięki czemu łazienka nabiera wyjątkowego stylu. Ładna wanna to spory wydatek. Zwykle kabinę można kupić zdecydowanie taniej. Wanna to często koszt nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowo trzeba pamiętać również o zakupie odpowiedniej baterii łazienkowej. To bateria wolnostojąca, w cenie zdecydowanie wyższej niż cena baterii klasycznej. Mimo wszystko dla wielu osób gra jest warta świeczki, ponieważ wystrój łazienki jest wtedy wyjątkowy. To właśnie tak projektuje się łazienki w nowoczesnych wnętrzach, które są przyjazne dla użytkowników. Duże i przestronne często nazywa się pokojami kąpielowymi. To taka domowa strefa SPA, w której można wspaniale zrelaksować się oraz wypocząć. Prawdziwy luksus na wyciągnięcie ręki.