Jak wybrać spray mop?

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

W zależności od wybranego modelu produktu, płyn albo woda mogą znajdować się wewnątrz drążka lub odczepianym pojemniku. Zarówno w pierwszym, jak i drugim wariancie płyn będzie sprężany przez pompkę, której zadaniem jest wytwarzanie szerokiej mgiełki płynu. Pokrywa ona bowiem cały obszar przed mopem.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego produktu?

Koniecznie przed podjęciem ostatecznej decyzji należy uwzględnić pojemność zbiornika na wodę. Osoby, które mają w planach korzystanie z tego produktu tylko okazjonalnie nie muszą decydować się na duży pojemnik. Z kolei ludziom, których celem jest regularne korzystanie z tego rodzaju mopa, rekomendowane jest wybranie pojemnika większego niż 0,5 litra. Warto bowiem mieć świadomość, że rozpryskiwanie płynu pod wyższym ciśnieniem spowoduje, że wolniej będzie się zużywał. Polecane jest także zaopatrzenie się w pojemnik ze wskaźnikiem poziomu wody.

Koniecznie należy także uwzględnić ruch podstawy produktu. Najlepszym rozwiązaniem będzie możliwość położenia drążka prawie na ziemi, gdy podstawa będzie przylegała do podłogi. Warto również zadbać, aby głowica była obrotowa, powinna zatem umożliwiać zarówno ruch w lewo, jak i prawo.

Czy produktem można czyścić każdy rodzaj podłogi?

Produkt można używać praktycznie do każdego rodzaju podłogi, konieczne jest jednak w takim wypadku użycie mikrofibry. Warto bowiem wiedzieć, że szmatka z twardym włosiem będzie doskonałym rozwiązaniem do podług, które są odporne na różnego rodzaju zarysowania. Mikrofibra będzie zatem odpowiednią opcją zarówno do podłóg kamiennych, jak i płytek, paneli, parkietów czy podłóg olejowanych. Warunkiem jest stosowanie podczas mycia małego nawilżenia. Z kolei spray mop przeznaczony do podłóg drewnianych rekomendowane jest stosować z większą rozwagą. Warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj używanego płynu. Powinien on być bowiem właściwy do rodzaju podłogi.

Dla kogo przeznaczony jest spray mop?

Spray mop płaski jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, których celem jest przemycie niewielkich powierzchni. Z kolei model wyposażone w szeroką nakładkę powyżej 40 cm zdadzą egzamin w przypadku większych powierzchni. Ludzie mają świadomość, że jeżeli poświęcą mniej czasu na sprzątanie, będą mieli go zdecydowanie więcej dla najbliższych. Mop ze spryskiwaczem do kamienia, płytek czy paneli jest zatem świetnym rozwiązaniem.