Czy warto położyć wykładzinę na schodach?

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Masz w domu schody i chciałbyś co z nimi zrobić, żeby odmienić ich wygląd. Nie musisz od razu ich wymieniać. Wystarczy, że położysz na nie dobrze dobraną wykładzinę. Ale wykładzina na schodach ma więcej zalet.

Co daje wykładzina na schodach?

Położenie wykładziny na schodach jest świetnym sposobem na ich odświeżenie i nadanie im nowego wyglądu. Można też tak wykończyć schody tanim kosztem. Wykładzina wpłynie nie tylko na wygląd, ale zapewni też większe bezpieczeństwo podczas wchodzenia i schodzenia. W razie potknięcia się to miękkie pokrycie schodów nieco zamortyzuje upadek.Dla wielu osób ważne będzie wyciszenie stukotu butów o stopnie schodów, czyli będzie mniejszy poziom hałasu.

Jaką wykładzinę wybrać?

Bardzo ważny jest wybór wykładziny. Zwykle wybierana są wykładzina dywanowa oraz wykładzina z tworzywa sztucznego tzw. gumolit lub PCW. Godne polecenia są też panele LVT, które imitują np. drewno lub gres. Wykładziny z tworzyw i panele LVT doskonale sprawdzą się w różnych instytucjach użyteczności publicznej, gdzie panuje duży ruch na schodach. Wykładzina dywanowa polecana jest do domów i mieszkań. Duży wybór rozmaitych wykładzin można znaleźć w internecie. Ciekawą ofertę proponuje strona https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody.Wykładzinę warto też dobrze dobrać do stylu, w jakim są urządzone pomieszczenia. Dzięki temu będzie w nich nie tylko wygodnie i bezpiecznie, ale też naprawdę elegancko.Pod uwagę trzeba też wziąć wskaźnik odporności na ścieranie. Im większy ruch na schodach, tym powinien on być wyższy.

Na co zwrócić uwagę przy układaniu wykładziny?

Decydując się na położenie wykładziny warto pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze jest dobre przygotowanie podłoża. Musi ono być równe i gładkie. W przeciwnym wypadku wykładzina szybko ulegnie przetarciu na nierównościach. Należy też zdecydować, w jaki sposób będzie ułożona wykładzina. Można wycinać elementy o wymiarach stopni i przyklejać je do nich. Drugim sposobem jest ułożenie i przyklejenie wykładziny na stopniach i podstopnicach. Warto później zabezpieczyć ją metalowymi profilami.