Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu z prefabrykatów?

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Wokół domów z prefabrykatów nadal krąży wiele mitów. Często porównywane z są brzydkimi budynkami, które powstawały w czasach PRL-u. Jest to złe podejście. Domy prefabrykowane to budynki nowoczesne i eleganckie. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Zalety domów modułowych

Osoby marzące o własnym domu chcą do niego wprowadzić się jak najszybciej. Dom z prefabrykatów powstaje w ciągu kilku tygodni. Zróżnicowany jest czas wykończenie domu, które zależy od wymagań inwestora. Warto również pamiętać, że warunki atmosferyczne nie mają wpływu na budowę. Dom można budować nawet w środku zimy.

Warto pamiętać, że zlecenie na wykonanie elementów domu można wydać od razu po zakupie działki. Domy prefabrykowane powstają w fabryce, dlatego nie trzeba czekać na pozwolenie na budowę. Od razu można rozpocząć pracę.

Dom musi być nie tylko elegancki, ale przede wszystkim praktyczny i energooszczędny. Domy prefabrykowane powstają w fabryce, dzięki temu przechodzą bardzo rygorystyczne kontrole. Są to domy, które mają korzystny współczynnik przenikania ciepła. Dzięki temu dom nie będzie generował wysokich kosztów utrzymania.

Domy z prefabrykatów w trakcie budowy nie generują takich zanieczyszczeń na placu budowy jak domy budowane metodą tradycyjną. Dzięki temu po zakończeniu prac bardzo szybko można doprowadzić działkę do porządku.

Wady domów modułowych

Domy z prefabrykatów powstają w bardzo krótkim czasie. Jest to zaleta, ale tylko dla tych inwestorów, którzy są przygotowani do sfinansowania całej inwestycji. Trzeba pamiętać, że starając się o dofinansowanie z banku należy rozpocząć działania dużo wcześniej. Kilka tygodni budowy domu może nie wystarczyć, by dopełnić wszystkich formalności niezbędnych do otrzymania kredytu hipotecznego.

Koniecznie trzeba pamiętać, że moduły domu przyjeżdżają na działkę dużymi samochodami dostawczymi. Często niezbędny jest również dźwig. Potrzebny jest dobry dojazd do działki oraz miejsce, gdzie samochody mogą zaparkować i manewrować bez problemu.

Dom z prefabrykatów to propozycja dla osób, które dokładnie wiedzą czego chcą. Wszelkie zmiany w projektach można wprowadzać wyłącznie do momentu złożenia zamówienia. Trzeba pamiętać, że nie można zmienić rozkładu instalacji elektrycznej czy wybić dodatkowego okna, gdy okaże się, że w pokoju jest za ciemno. Projekt musi być bardzo dokładnie przeanalizowany przed rozpoczęciem prac.