Zalety palet plastikowych dla przemysłu

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

W magazynach, transporcie i na innych obszarach przemysłu, używanie palet wiąże się ze zdecydowanie efektywniejszą i łatwiejszą pracą. Do wyboru firmy mają palety drewniane, ale także plastikowe. Czym te drugie wyróżniają się spośród palet innego typu?

Jakie walory mają palety plastikowe?

Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach, w których przewozi się żywność, na przykład mięso. Chociaż palety drewniane są tańsze w zakupie, jak wynika z doświadczenia pracowników używających elementów plastikowych, takich jak palety h1, koszt naprawy i eksploatacji drewna już po roku zrównuje się z kosztem zakupu palety plastikowej, która może być z powodzeniem używana przez wiele lat.

Kolejnym walorem takiego wyboru są względy higieniczne i związane z utrzymaniem czystości. Sprzęt plastikowy, taki jak paleta h1 jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości i wysokim standardzie higienicznym, ponieważ można ją po prostu umyć oraz zdezynfekować. Z tego względu nie ma ryzyka pozostawania na niej żadnych drobnoustrojów czy też zarodników pleśni. Dobrze utrzymana paleta plastikowa to jedyny słuszny wybór dla przemysłu spożywczego, który ma bardzo rygorystyczne wymagania pod względem czystości rzeczy, które stykają się z żywnością.

Paleta h1 wymiary – idealne do wykorzystania przemysłowego

Palety takie jak certyfikowany model h1 mają wymiary, które idealnie się sprawdzają w przemyśle spożywczym, każda ma wielkość wynoszącą 1200×800 mm, a przy tym doskonałą nośność.

Do innych zalet palet plastikowych można zaliczyć możliwość wykorzystania w magazynach automatycznych, ponieważ nie istnieje ryzyko uszkodzenia przenośnika przez drewniane elementy. Coraz więcej przedsiębiorców stawia więc właśnie na plastik, który dodatkowo jest długowieczny. Element z tworzywa sztucznego może osiągnąć czas żywotności, wynoszący nawet 10 lat. Z kolei z doświadczeń osób pracujących w przemyśle wynika, że palety drewniane rzadko kiedy dożywają roku, ponieważ po tym czasie po prostu nie nadają się do naprawy i muszą być zwyczajnie zutylizowane, co także podnosi koszty prowadzenia przedsiębiorstwa.

Miłośnicy ekologii oraz dbałości o planetę na pewno będą także zadowoleni z faktu, że tworzywo sztuczne da się ponownie wykorzystać, przetwarzając je, więc używając palet plastikowych ogranicza się zaśmiecanie środowiska.