Rodzaje palet z tworzyw sztucznych

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Palety do drewniane lub plastikowe platformy, które posiadają różne rozmiary. Najczęściej są one wykorzystywane jako sztywne podłoże, na którym można umieszczać towary o większych rozmiarach, jak również drobniejsze produkty. Zatem palety to podstawowy element wyposażenia każdego magazynu czy hurtowni, ponieważ umożliwiają one bezpieczne składowanie i transportowanie różnego rodzaju artykułów. Co więcej, nawet w przypadku bardzo obciążonej platformy istnieje możliwość przenoszenia jej z miejsca na miejsca za pomocą wózków widłowych oraz podnośników.

Rodzaje palety z tworzywa sztucznego

W obecnych czasach na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów palet plastikowych. Jeśli weżniemy pod uwagę konstrukcję i wymiary palet z tworzyw sztucznych to okaże się, że są one dostosowane do wymiarów palet drewnianych typu 1,2 i 3. Obecnie na rynku konsumenci wybierają najczęściej ekspertowe palety plastikowe o wymiarach 1200×800 mm. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, niską masą oraz prostym procesem produkcyjnym. Należy podkreślić, że palety tego typu przewożone są w zamkniętym systemie zwrotnym, jak również produkowane są powtórnie przetworzonych materiałów. Kolejnymi rodzajami palet z tworzywa sztucznego są palety z tworzywa SEO i palety EURO.

Palety z tworzywa SEO są stosowane głównie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, w których wymagane jest zachowanie wysokiego poziomu higieny i czystości. Natomiast pod względem nośności może wyróżnić palety plastikowe do niskich, średnich i dużych oraz bardzo dużych obciążeń. Palety z tworzywa sztucznego do niskich obciążeń wytrzymają nośność statyczną do 2500 kg oraz dynamiczną do 1200 kg. Z kolei palety do średnich oraz dużych obciążeń zapewniają nośność statyczną do 5000 kg i dynamiczną do 1500 kg. Są one wykorzystywane w zamkniętych łańcuchach dostaw i systemach poligonowych. Trzeba zaznaczyć, że tego rodzaju palety są produkowane z lepszych jakościowo materiałów sztucznych. Natomiast nośność statyczna palet do bardzo dużych obciążeń wynosi maksymalnie 5000 kg. Palety tego typu znalazły zastosowanie do użytku na regałach wysokiego składowania.

Producent palet plastikowych

Każdy producent palet plastikowych jest w stanie wskazać takie cechy swojego produktu, które wyróżniają go od pozostałych konkurentów. W przypadku palet z tworzyw sztucznych takich cech naprawdę możemy wyróżnić wiele. Jedną z najważniejszych zalet palet wykonanych z plastiku jest ich długi okres żywotności, który sięga nawet kilkanaście lat. Ponadto są one odporne na działanie szkodliwych substancji chemicznych takich jak kwas czy zasady.