Opieka nad psem w domu właściciela czy u kogoś?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Jeżeli ktoś planuje wyjazd na kilka dni lub dłuższy okres czasu i ma psa, który nie lubi podróżować lub którego po prostu nie może zabrać, bo w czas może poprosić o pomoc znajomych lub rodzinę w opiece nad psem.

Opieka nad psem w domu właściciela

Kiedy poprosimy kogoś o opiekę nad psem musimy wziąć pod uwagę, aby ustalić to, czy pies zostanie w domu właściciela czy będzie on zabrany do osoby sprawującej nad nim opiekę. Odbywana Opieka nad psem w domu właściciela będzie bardzo komfortowym wyjściem, ponieważ pies będzie czuł się bezpiecznie i swobodnie we własnym domu. W tej sytuacji trzeba pamiętać, aby pies nie pozostawał w domu sam na kilka godzin i należy odwiedzać go minimum 3 razy w ciągu całego dnia. Podczas odwiedzin należy zabrać psa na jeden długi spacer.

Dobrym rozwiązaniem będzie za mieszkanie z psem w domu jego właściciela, ponieważ wtedy pies będzie czuł się bezpieczny i nie będzie zostawał sam. Zamieszkanie z psem u jego właściciela jest dobrym rozwiązaniem kiedy pies potrzebuje dużo uwagi. Przed podjęciem decyzji trzeba wziąć pod uwagę czy opieka nad psem nie będzie kolidować z pracą lub innymi obowiązkami.

Opieka nad psem w domu opiekuna

Innym rozwiązaniem jest zabranie psa do swojego domu, ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę to czy w domu mamy dzieci lub inne zwierzęta, które będą w stanie dogadać się z nowym członkiem rodziny. Zabranie psa do opiekuna wiąże się także z tym, że pies będzie musiał się zaaklimatyzować i wtedy ciężej może znosić rozłąkę z właścicielem.

Opieka nad psem

Podczas opieki nad czworonogiem trzeba pamiętać o jego karmieniu, chodzeniu na spacery, a także sprzątaniu po nim i bawienie się z nim. Przed wyjazdem właściciela psa należy dowiedzieć się ile Jakie jedzenie należy mu podawać a także co lubi robić pies w ciągu dnia.W czasie opieki nad psem w domu właściciela pies większą część czasu będzie spędzał sam w domu, dlatego trzeba pamiętać o zabezpieczeniu rzeczy, które może zniszczyć, a także o tym aby zawsze miał wodę w misce. Pies, który zostaje zabrany do domu opiekuna musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia, a jego nowy opiekun powinien dostosować się do jego rozkładu dnia i utrzymywał rutynę. Zabierając psa do swojego domu należy pamiętać o zabraniu jego akcesoriów, których używa na co dzień i którymi są miski, smycz, legowisko, karma, zabawki oraz worki na nieczystości i leki jeśli pies takowe przyjmuje. Przed odjazdem właściciela należy ustalić z nim sposób kontaktu w nagłych niespodziewanych wypadkach, aby móc skonsultować z nim nieprzewidziane problemy.