Do czego można wykorzystać zbiornik ibc?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Rynek opakowań dynamicznie się rozwija. Z roku na rok systematycznie pojawiają się nowe pojemności różnego rodzaju pojemników do przechowywania wielu substancji i produktów, a prym wśród nich bez wątpienia wiodą zbiorniki ibc.

Do czego można wykorzystać zbiornik ibc?

Pojemniki ibc dostępne są zarówno dla firm jak i na potrzeby indywidualne. Są one dostępne w różnych pojemnościach: od 300 do nawet 1000 litrów. W przemyśle i produkcji są stosowanie do składowania i transportu półproduktów w stanie płynnym. Warto podkreślić, że Zbiornik ibc nie służy jedynie do przechowywania chemikaliów, na rynku są też pojemniki przeznaczone dla cieczy farmaceutycznych, spożywczych czy kosmetycznych. Jak widać zakres ich zastosowania jest bardzo szeroki.

Wszystkie oferowane na rynku zbiorniki ibc mają odpowiednie atesty i certyfikaty, które gwarantują ich bezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt i roślin. Odpowiedzialność za uzyskanie wymaganych dokumentów spoczywa na dostawcy zbiorników.

Charakterystyka pojemników ibc

Większość dostępnych na rynku zbiorników ibc jest wykonana z wysokiej gęstości polietylenu (tzw. HDPE). To materiał niezwykle odporny na pęknięcia, większość szkodliwych substancji chemicznych oraz promieniowanie UV, które ma właściwości degradujące. Każdy zbiornik ibc jest trwale przymocowany do drewnianej palety o standardowych rozmiarach oraz jest zabezpieczony z każdej strony kratą ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to bezpieczeństwo jego transportu oraz składowania.

Zbiorniki ibc są wykorzystywane zarówno w przemyśle jak i w gospodarstwach domowych. Przedsiębiorstwa produkcyjne najczęściej przechowują w pojemnikach ibc półprodukty do produkcji swoich wyrobów: żywice, dyspersje. lakiery, rozpuszczalniki czy różnego rodzaju koncentraty. Tego typu pojemniki łatwo się transportuje, a cena za surowiec przy ilości 1000 litrów również bywa konkurencyjna.

W gospodarstwach domowych zbiorniki ibc służą do przechowywania wody deszczowej. Ocieplenie klimatu oraz coraz bardziej suche lata sprawiają, że podlewanie przydomowych ogródków bywa nie tylko drogie, ale czasem niemożliwe (w okresie suszy wiele gmin wprowadza zakaz podlewania). W takich sytuacjach zbiornik icb to jedyne wyjście z sytuacji. 1000 litrów wody deszczowej może zabezpieczyć gospodarstwo domowe nawet na kilka tygodni (w zależności od wielkości działki). Wystarczy tylko pojemnik ustawić pod rynną. W trakcie intensywnych opadów deszczu woda zamiast spłynąć do kanalizacji zostanie zgromadzona w zbiorniku ibc.