Jak wybrać łóżko do masażu

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Wybierając łóżko do masażu, które będzie stanowić wyposażenie gabinetu masażu, trzeba uwzględnić wiele czynników. Ważne jest, czy działalność będzie prowadzona tylko stacjonarnie, czy też z możliwością dojazdu do pacjenta. Te aspekty mają znaczne znaczenie przy doborze rodzaju i wagi łóżek do masażu, co wiąże się również z materiałem, z jakiego będą one wykonane.

Łóżko do masażu – co warto wiedzieć

Materiał, z którego wykonane jest łóżko do masażu, jest szczególnie ważny w przypadku modeli przenośnych. Tego typu stoły muszą być jak najlżejsze, aby ułatwić dotarcie do osoby potrzebującej masażu. Można łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy trzeba odwiedzić pacjenta na czwartym piętrze w budynku bez windy – wtedy warto mieć przy sobie lekkie łóżko do masażu. Jednocześnie musi ono być wytrzymałe, co jest kluczowe podczas wizyt u osób z nadwagą.

W przypadku łóżek stacjonarnych, waga nie ma już tak dużego znaczenia, jednak zakres możliwości powinien poprawiać jakość świadczonych usług oraz komfort podczas wykonywania masażu. Możliwość regulacji wysokości stołu, jak i dostosowywania oparcia dla głowy i nóg, są ważnymi czynnikami doboru łóżek do gabinetu masażu. Należy pamiętać, że efektywny masaż kręgosłupa jest możliwy tylko wtedy, gdy łóżko posiada otwór na twarz, umożliwiający pacjentowi swobodne oddychanie bez podnoszenia głowy.

Łóżko do masażu – drewniane czy aluminiowe?

Drewniane stoły do masażu mogą wydawać się najlepszym rozwiązaniem. Są one solidne, lekkie, a ich naturalna stylistyka jest często odbierana przez pacjentów jako relaksująca i kojąca. Należy jednak pamiętać, że drewniane łóżka do masażu nie są odporne na wilgoć, co ma znaczenie szczególnie podczas częstych wizyt u pacjentów i potencjalnej ekspozycji na deszcz. W takim przypadku lepiej zdecydować się na wersję aluminiową.

Jedną z zalet stołów do masażu wykonanych z aluminium jest ich niższa waga w porównaniu do modeli drewnianych. To kolejny argument za wyborem lżejszego łóżka do masażu, zwłaszcza w przypadku częstych wizyt u pacjentów mieszkających na wysokich piętrach. Jednak największą zaletą stołów do masażu aluminiowych jest możliwość ich stosowania na świeżym powietrzu, gdzie nie stanowią one ryzyka narażenia na wilgoć.

Łóżka do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.