Czego dowiesz się z artykułu
Rękawiczki winylowe w wielu sytuacjach sprawdzają się lepiej niżeli rękawiczki lateksowe czy nawet te nitrylowe. Nawet one mają jednak swoje różne odmiany, różniące się od siebie m.in. typem wnętrza. Winylowe rękawiczki mogą być pudrowane, ale nie musza. Który ich wariant sprawdzi się zatem lepiej?
Cechy rękawiczek pudrowanych
W przypadku tych rękawiczek charakterystyczne jest oczywiście ich specyficzne wnętrze, które pokrywa się warstwą specjalistycznego proszku, nazywanego pudrem. Proszkiem tym może być kilka różnych wyrobów, jednak najczęściej w tej roli występuje albo klasyczny talk, albo ewentualnie skrobia kukurydziana.
Dodatek pudru sprawia, że rękawiczki winylowe są prostsze w użyciu. Łatwiej można je założyć i w dowolnym momencie ściągnąć z dłoni. Talk ma też za zadanie chronić przed nadmierny poceniem się skóry, więc sprawdza się u tych, którzy z tą potliwością mają większe problemy.
Wady rękawiczek pudrowanych
Teoretycznie więc, biorąc powyższe cechy pod uwagę, można by było uznać, że zawsze lepiej sięgnąć po rękawiczki pudrowe, uzyskujące dodatkowe właściwości, jednakże one dla niektórych osób mogą okazać się wręcz szkodliwe. Na środek używany jako puder można mieć uczulenie lub alergię. Wtedy zetknięcie z nim skóry prowadzi do jej zaczerwienienia, podrażnienia, a czasem nawet i opuchlizny.
Ogólnie rzecz biorąc nawet u tych osób, które nie są uczulone na puder, kontakt z rękawiczkami pudrowanymi może się zakończyć podrażnieniem skóry. Trzeba po prostu na to uważać i w razie czego zdecydować się na bezpudrową wersję rękawiczek.
Charakterystyka rękawiczek bezpudrowych
Niepokrycie rękawiczek winylowych pudrem od wewnętrznej strony nie musi więc działać na ich niekorzyść. Dzięki temu, że nie zawierają one żadnych dodatkowych proszków i substancji, sprawdzają się u osób ze skórą wrażliwą i delikatną oraz u tych mających różnego rodzaju alergie.
Rękawiczki bezpudrowe mają jeszcze jedną szczególną zaletę. Dzięki temu, że nie są pokryte od środka żadną substancją, nieco lepiej dopasowują się do dłoni i zapewniają lepsze wyczucie dotyku. Sprawdzą się przy pracach wymagających większej precyzji, jednakże głównie tych, które można będzie ukończyć w krótszym czasie.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa-Anmar