Jak urządzić salon barberski – porady dla początkujących

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Kiedy przychodzi do urządzania salonu barberskiego, właściciele mają wiele rzeczy do przemyślenia. Od wyboru odpowiedniego wystroju po zapewnienie komfortu dla klientów i pracowników, wybór odpowiedniego wyposażenia zakładu może być przytłaczający. Aby ułatwić proces, zebraliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przytulny i funkcjonalny salon barberski, w którym twoi klienci będą czuć się jak w domu.

Tajemnica długowieczności barberstwa

Strzyżenie barberskie to długoletnia tradycja pochodząca od starożytnych Rzymian, którzy uprawiali sztukę strzyżenia, modelowania i farbowania włosów. Barbershopy to miejsca, w których profesjonalni barberzy wykonują usługi strzyżenia i stylizacji włosów.

Strzyżenie barberskie to proces składający się z wielu czynności, które muszą zostać wykonane, aby uzyskać pożądany efekt. Zazwyczaj zaczyna się od przycinania, modelowania i formowania włosów, w zależności od potrzeb klienta. Następnie, jeśli klient sobie tego życzy, barberzy mogą dodać kolory, takie jak bardziej wyraźne odcienie lub farbowanie. Ostatecznie, strzyżenie barberskie jest uzupełniane o precyzyjne wykończenie i stylizację, aby uzyskać pożądany efekt.

Barbershopy są zazwyczaj znane z atmosfery zrelaksowanego i przyjaznego środowiska, w którym można porozmawiać o wszystkim, od sportu po politykę. Klienci wychodzą z barbershopu zarówno zadowoleni z usługi, jak i z nową fryzurą.

Liczba barberów w Polsce – jak wygląda nasz rynek fryzjerski?

Według danych GUS, w 2019 roku w Polsce działało ok. 1000 salonów barberskich. Liczba ta stale rośnie, gdyż Polacy coraz częściej decydują się na profesjonalne usługi oferowane przez te salony. Co więcej, wiele salonów barberskich posiada w ofercie usługi fryzjerskie, dzięki czemu można uzyskać wszystko, czego potrzebuje się w jednym miejscu. Dzięki temu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług barbera.

Jednak wraz z rozwojem gospodarki i wzrostem poziomu życia, coraz więcej osób decyduje się na barbera. Miejsca tego rodzaju są doskonałe, do tego, aby poczuć się jak gwiazda – klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę, czyste i przyjazne środowisko oraz szeroki wybór usług.

Jak urządzić stylowy „Barber Shop”?

Aby urządzić salon barberski, najpierw trzeba wybrać odpowiednie meble. Powinny one być wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak metal, skóra lub drewno. Następnie należy wybrać odpowiednie fotele barberskie. Dostępne są różne rodzaje foteli, a każdy z nich może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowo warto zakupić odpowiednie akcesoria, takie jak fryzjerki, maszyny do strzyżenia, suszarki do włosów i narzędzia do golenia. Te ostatnie mogą kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Kolejnym ważnym aspektem urządzania zakładu barberskiego jest wybór odpowiedniej wyposażenia. Powinny to być takie rzeczy, jak stojaki na ręczniki, szafki na narzędzia i ręczniki, kosze na śmieci i wieszaki na odzież. Wszystkie te przedmioty mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od ich jakości. Wreszcie, należy zakupić odpowiednie światło i dekoracje, takie jak obrazy, kwiaty i dywany. Ewidentnie, nie jest to tania zabawa.