Dlaczego warto wybierać laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Leczenie grzybicy bywa problematyczne. Może trwać dość długo i istnieje spore ryzyko, że podjęte leczenie nie będzie wystarczająco skuteczne i stan paznokci jeszcze się pogorszy. Stąd też warto sięgać po nowoczesne metody leczenia. Dlaczego warto wykorzystywać lasery do leczenia grzybicy paznokci? Jakie są ich zalety?

Wysoka skuteczność

Leczenie grzybicy przy pomocy lakierów czy maści zajmuje sporo czasu. Trzeba wiele razy powtórzyć aplikację preparatów, zanim widoczna będzie poprawa. Konieczne jest nakładanie kolejnych warstw środka i obserwowanie, czy lek działa. Co ważne, czasami wybrane preparaty nie działają z tego powodu, że zostały źle dobrane. Jest wiele różnych typów i rodzajów grzybów. W leczeniu najpierw sięga się po te najbardziej powszechne, ale zdarza się, że za grzybicę odpowiedzialny jest rzadko spotykana candida i dobranie odpowiedniego leku zajmuje więcej czasu.Skuteczność może też zostać obniżona przez brak konsekwencji w działaniu. Nie można pominąć żadnego zastosowania środka, bo może to zniweczyć dotychczasowe leczenie. Zupełnie inaczej jest, gdy używane są lasery do leczenia grzybicy paznokci. Zabieg laserem należy powtarzać co kilka tygodni, co nie jest uporczywe nawet dla osób bardzo zapracowanych.

Leczenie jest bezbolesne

Używanie laserów do leczenia grzybicy paznokci jest w pełni bezbolesne. Nie wiąże się z żadną ingerencją medyczną. Po prostu fale emitowane przez laser działają grzybobójczo i bakteriobójczo. W ten sposób unieszkodliwiane są komórki grzyba oraz jego formy przetrwalnikowe. Leczenie przy pomocy lasera nie niesie ze sobą ryzyka, że płytka paznokcia odejdzie w całości. Będzie po prostu stopniowo rosła w swoim tempie, a od strony macierzy będzie rósł nowy, zdrowy paznokieć bez oznak zmian infekcyjnych. Oczywiście zajmuje to sporo czasu i pełnego pozbycia się śladów grzybicy można spodziewać się po trzech miesiącach lub nawet później. Proces ten można przyspieszyć, spożywając suplementy i stosując odżywki wspierające wzrost paznokci.