Stoły groomerskie – czym są i jak je wybierać?

Lifestyle

Wersje demo ERPWritten by:

Czymś na miarę gabinetów kosmetycznych dla psów są nowoczesne salony groomerskie, w których pupile mogą skorzystać z profesjonalnej kąpieli, strzyżenia, przycinania pazurków i innych upiększających zabiegów. Zabiegi wykonywane są przy pomocy specjalnych stołów groomerskich, które mają zapewnić psiakom komfort i bezpieczeństwo.

Modele z regulowanymi wysięgnikami

Podstawą, a może i nawet jednym z najważniejszych elementów budowy będzie dobrej jakości wysięgnik. Stół groomerski musi mieć go wbudowanego na stałe, albowiem jest to specjalne urządzenie, do którego przypina się smycz groomerską (przy pomocy karabinków), aby ustawić zwierzę w odpowiedniej pozycji.

Regulacja wysięgników umożliwia dostosowanie stołu do rozmiarów czworonożnego pupila. Elementy stosowane są albo z jednej, albo z obu stron. Pomagają one nie tylko w ustawieniu zwierzaka, ale i w zapewnieniu mu stabilnej pozycji i zabezpieczeniu przed niespodziewanymi ruchami.

Ogólna funkcjonalność konstrukcji

Większość nowocześniejszych stołów groomerskich, które zostały stworzone w ostatnich latach, charakteryzuje się niską wagą, a ponadto mobilną konstrukcją. Stoły są składane, dlatego w razie potrzeby można szybko je złożyć i potem ponownie rozłożyć, co zapewnia im kolejne świetne zastosowanie, a mianowicie pozwala im sprawdzać się także w salonach mobilnych i wśród groomerów dojeżdżających do klientów wraz z całym sprzętem.

Praktyczność stołu groomerskiego wykorzystywana jest również w innych placówkach. Meble trafiają nie tylko do typowych salonów groomerskich, ale i gabinetów weterynaryjnych oraz całych klinik dla zwierząt.

Dodatkowe parametry stołów

Najważniejsze kwestie zostały omówione. Porządny stół grommerski powinien być w miarę lekki, ale jednocześnie stabilny, a ponadto musi mieć mobilną konstrukcję i być wyposażony w wysięgniki. Dodatkowo przyda mu się specjalne antypoślizgowe pokrycie, dzięki któremu zwierzakowi w trakcie zabiegu będzie wygodniej i bezpieczniej.

Innymi dodatkowymi elementami stosowanymi w stołach groomerskich są chociażby doczepiane do nich kosze, pojemniki i pudełka na drobne akcesoria. Dzięki nim wszystkie niezbędne przedmioty używane przy zabiegach można mieć zawsze pod ręką, a w salonie panuje idealny porządek.