Czym wyróżniają się przemysłowe maszyny stębnówki?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

W wielkich fabrykach produkujących odzież bez problemu znajdziemy przemysłowe maszyny stębnówki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Stębnówki przemysłowe – co trzeba wiedzieć?

Stębnówka przemysłowa to uniwersalny sprzęt, który wykonuje ścieg prosty, czyli jeden z najpopularniejszy ze ściegów w branży krawieckiej. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wyglądem korpusu, ale również ilością igieł, rodzajem zamontowanego transportu i rodzajem szytych materiałów.

Jeżeli chodzi o sam korpus, to producenci oferują maszyny płaskie, słupkowe i cylindryczne. W punktach krawieckich korzysta się głównie z maszyn jedno-igłowych i dwu-igłowych. Warto wspomnieć jednak o tym, że dostępne są także modele wieloigłowe. Bardzo ważną rolę odgrywa także wspomniany powyżej rodzaj transportu. W zależności od wybranych preferencji można postawić na transport pojedynczy, podwójny lub potrójny.

Rodzaj szytego materiału ma znaczenie

Maszyny stębnówki spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy idealnie przystosowane zostaną do pracy przy konkretnym materiale. Stębnówki do materiałów lekkich doskonale poradzą sobie z delikatnym szyfonem i tiulem. Maszyny do materiałów średnich najczęściej wykorzystywane są do wymagających materiałów tapicerskich i popularnego jeansu. Największą moc posiadają oczywiście maszyny do bardzo ciężkich materiałów. Urządzenia tego typu poradzą sobie nawet z bardzo grubą skórą, która ma wiele warstw. Warto wspomnieć także o tym, że maszyny z mocnym silnikiem bez problemu przeszywają monety i sklejki.

Wybierając odpowiednią maszynę stębnówkę należy zwrócić uwagę nie tylko na twardość materiału, ale również na jego grubość. Maszyny do ciężkich materiałów poradzą sobie z warstwami 20-25 mm. Jeżeli chodzi o maszyny do lekkich materiałów, to są one w stanie przebić się jedynie przez warstwy nie przekraczające 8 mm.

Jak łatwo się domyślić im grubsze materiały są szyte, tym oczywiście zdecydowanie mocniejszy silnik jest wymagany. Warto skupić się również na tym, aby ząbki i płytki ściegowe idealnie dopasować do rodzaju szytych materiałów. Jeżeli pracujemy głównie na delikatnych materiałach, to warto wybrać drobne ząbki.