Czego dowiesz się z artykułu
Gdyby depilacja była czynnością, której cykliczność nie wymagałaby poświęcania czasu tak często, jak to bywa w rzeczywistości, życie kobiety byłoby o wiele prostsze. Szczególnie latem, kiedy większość ciała zostaje odsłonięta, każda pani chce, aby jej ciało było gładkie i zadbane, dlatego prędzej czy później decyzja o depilacji laserowej zostaje podjęta.
Do sedna, czyli w co trafia laser?
Ciągłe odrastanie włosków w różnych partiach ciała bywa uciążliwe. Gdyby widoczność odrastania czupryny na głowie była tak zauważalna, każda z nas byłaby szczęśliwa, a jednak złośliwość natury wyrasta tam, gdzie nie powinna. Czy jest na to sposób?
Zagłębiając się w proces depilacji laserowej, zanim podejmie się kroki ku odbyciu tej czynności, warto zacząć od sedna, czyli tego czym laser właściwie jest. Urządzenie, którym wykonywany jest zabieg posiada wiązkę światła, która trafiając do mieszka włoska, niszczy go od środka, zapobiegając ponownemu odrastaniu. Ot, cała filozofia, a jednak warta uwagi, by wiedzieć, z czym ma się do czynienia.
Sama prawda
Jakież następuje rozczarowanie, gdy po wykonanym zabiegu depilacji laserowej, na ciele kobiety zaczynają odrastać włoski! Wyzwani są wówczas wszyscy święci, a złości nie ma końca. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to efekt naturalny, który napędza do tego, aby cykl zabiegów laserem powtarzać kilkukrotnie, od 3 do 6 razy, w odstępach 3-6 tygodni. Salony przeprowadzające depilację powinny o tym informować każdą klientkę, która podejmuje decyzję o usuwaniu włosków. Jednym z nich jest salon Esteti-Med, który już na swojej stronie internetowej https://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/ zamieszcza taką wiadomość.
Odrastanie włosków po wykonanym zabiegu lasera ma związek z tym, że podczas procesu usuwania owłosienia, wiązka światła trafia tylko w komórki w fazie wzrostu. Nie wszystkie natomiast włoski rosną w tym samym czasie. Dlatego właśnie, aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie.
Włoski w rękach specjalisty
Profesjonalizm osoby wykonującej zabieg można rozpoznać od razu. Nic nie powinno odbywać się pochopnie, a każde rozpoczęcie pracy, musi być poprzedzone konsultacją, podczas której kosmetyczka oceni typ skóry, jej stan, oraz ilość włosków i na tej podstawie dobierze odpowiednie parametry lasera.
Nie ma co także martwić się odczynem skóry po wykonanym zabiegu, o czym także powinna poinformować osoba go wykonująca. Powierzchnia poddawana depilacji może być zaczerwieniona i podrażniona i jest to naturalny efekt, utrzymujący się do kilku dni. Decydując się zatem na zabieg depilacji laserowej, warto odwiedzić sprawdzone miejsce, które cieszy się dobrymi opiniami, a profesjonalizm obsługi pozwoli poczuć się komfortowo.